Web Programlamaya Yeni Başlayanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Bu konuyu en sık karşılaşılan web sorunlarının bir araya toplanması amacıyla açıyorum. Sorunların çoğunun sebebi olarak gördüğüm hataları burada paylaşacağım, tecrübeli webmasterların da tecrübelerini paylaşması yararlı olacaktır.

1- "Her şeyi doğru yapıyorum neden çalışmıyor?"
Basit, her şey doğru gözükse de character encoding UTF-8 Without DOM olarak yapılandırılmadığı için siz kodları kendi gözünüzle aynı olarak görmenize karşın bilgisayar farklı görüyor. Encoding'lerin aynı olduğundan emin olun.

Bu konuyu en sık karşılaşılan web sorunlarının bir araya toplanması amacıyla açıyorum. Sorunların çoğunun sebebi olarak gördüğüm hataları burada paylaşacağım, tecrübeli webmasterların da tecrübelerini paylaşması yararlı olacaktır.

1- "Her şeyi doğru yapıyorum neden çalışmıyor?"
Basit, her şey doğru gözükse de character encoding UTF-8 Without DOM olarak yapılandırılmadığı için siz kodları kendi gözünüzle aynı olarak görmenize karşın bilgisayar farklı görüyor. Encoding'lerin aynı olduğundan emin olun.
Hocam peki PHP hakkında netür bilgiler verebilirsiniz.Öğrenmeye başladım öyle internette free değil paralı paket ile başladım ancak bir yerden sonra insan sıkılmaya başliyor öğrenmek nasildir ? Bu konu hakkında yoğunlaşırsanız sevinirim.

Ne yazık ki PHP'ye yoğunlaşacak zaman kalmıyor donanım incelemeleri gibi pek çok iş var :) Ancak PHP'den iyi anlayan arkadaşların forumda paylaşım yapması için onları teşvik ediyorum. Zamanla burada güzel bir web programcılığı bölümü oluşturacağız inşallah :) Ben de diğer yazılardan vakit buldukça en faydalı gördüğüm bölümleri paylaşmaya çalışacağım.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı