Web sayfasındaki ifadeyi htaccess ile güncelleme

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Web sayfasında örnek olarak "Technopat 1" yazıyor diyelim. Ben bu yazıyı "Technopat 2" olarak güncellemek istiyorum. Yani kullanıcılar, sayfada yazıyı bu biçimde görsün. Htaccess dosyası ile bunu nasıl yaparım? Yapay zeka yardımıyla birkaç yöntem denedim ama çalışmadı. Yasak olduğu için botun verdiği kodu atmayayım ama birkaç farklı şekilde denedim. Nasıl bir kod ile bunu hallederim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Site eğer kendi sitenizse neden htaccess üzerinden değiştirmeye çalıştığınızı anlayamadım.
Evet, kendi sitem ve PHP ile değil, .htaccess ile düzenlemek istiyorum. Sebebi PHP hataları. Hatalardaki bazı ifadeleri kaldırmak istiyorum. Örneğin bu yöntemle dosyanın bulunduğu dizinleri kaldıracağım.

Hocam bu linkte de görüldüğü üzere htaccess ile böyle bir şey yapmanızın mümkün olduğunu sanmıyorum ve dediğiniz şeyi daha önce kimseden ne gördüm ne de duydum. Sebebi PHP hataları demişsiniz. Hataları biraz daha açabilir misiniz?

Hocam bu linkte de görüldüğü üzere htaccess ile böyle bir şey yapmanızın mümkün olduğunu sanmıyorum ve dediğiniz şeyi daha önce kimseden ne gördüm ne de duydum. Sebebi PHP hataları demişsiniz. Hataları biraz daha açabilir misiniz?
PHP kodunda hata var ise hata mesajı görünür. Amacım bu mesajın bir kısmını güncellemek. Düzenli ifadelerle güncellemek istiyorum.

PHP kodunda hata var ise hata mesajı görünür. Amacım bu mesajın bir kısmını güncellemek. Düzenli ifadelerle güncellemek istiyorum.
Hata mesajlarını düzenlemek istiyorsanız "Exception Handling" yapmanız lazım. Bir exception'ı try-catch kullanarak yakaladıktan sonra kendi hata mesajınızı fırlatabilirsiniz.

Hata mesajlarını düzenlemek istiyorsanız "Exception Handling" yapmanız lazım. Bir exception'ı try-catch kullanarak yakaladıktan sonra kendi hata mesajınızı fırlatabilirsiniz.
O biçimde değil. Örneğin bir proje geliştirdik. Projede bazı buglar olabilir. Bunlar sonradan ziyaretçilere de yansıyor. Tamamen kaldırılmasını istemiyorum, çünkü kullanıcılar geri bildirim sağlayarak bize destek oluyor.

O biçimde değil. Örneğin bir proje geliştirdik. Projede bazı buglar olabilir. Bunlar sonradan ziyaretçilere de yansıyor. Tamamen kaldırılmasını istemiyorum, çünkü kullanıcılar geri bildirim sağlayarak bize destek oluyor.
Tamam işte @valeriann ‘ın söylediği gibi ilgili hata kodlarını try catch ile yakalayıp “hata buysa şu yazsın” gibi değerleri string olarak girebilirsiniz. Böyle bir şeyin htaccess ile yapılmaya çalışıldığını ilk defa duydum. O yüzden “kendi siteniz ise” diye başladım cümleye.

Tamam işte @valeriann ‘ın söylediği gibi ilgili hata kodlarını try catch ile yakalayıp “hata buysa şu yazsın” gibi değerleri string olarak girebilirsiniz. Böyle bir şeyin htaccess ile yapılmaya çalışıldığını ilk defa duydum. O yüzden “kendi siteniz ise” diye başladım cümleye.
Ben her koda try catch mi ekleyeceğim? Proje büyük sayılır. Senin bu dediğin iş büyük bir yapılandırmaya yani altyapı güncellemesine gitmek demek.

Gerekirse her koda try catch ekleyeceksin evet ve altyapı güncellemesi ile hiçbir alakası yok gerçekten. Profilinden ve htaccess ile kalkıştığın şeyden anladığım kadarıyla bu konularda pek bilgi sahibi değil gibi görünüyorsun. Dediğimiz şeyleri kime sorsan çoğu aynısını diyecektir. Cevaplarımızı düşünmeni öneririm. Beğenmezsen de eminim daha iyi cevap verecek birileri vardır internette.
Ben her koda try catch mi ekleyeceğim? Proje büyük sayılır. Senin bu dediğin iş büyük bir yapılandırmaya yani altyapı güncellemesine gitmek demek.

Geri
Yukarı