Web Server ve Firewall Kurulumu icin Hazır veya Toplama Sunucu Tavsiyesi

frondal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;

Web sunucusu kurmak istiyorum, bunun için firewall ve sunucu toplamam gerekiyor veya hazır bir sunucu da olur, HP nin hazır sistemleri gibi... (Sunucuda CentOS çalıştırılacaktır)

1- Hazır sunucular için hangi marka ve modelleri önerirsiniz.
2- Firewal için hangi marka ve modelleri önerirsiniz.
3- Toplama bir sunucu için, marka ve parça önerisi.

Not: İnternet "download" ve "upload" hızlarından bu konuda bahsetmez seniz sevinirim.

Özellikle @Recep Baltaş bey ve @Ali Güngör bey'in önerilerini bilmek istiyorum, tabiki bun diğer bilgili insanların görüşlerini ve önerilerini göz ardı edeceğim anlamına gelmiyor hepiniz yardımını istiyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.
Buradaki forumda bu konularla ilgili kimsenin bilgisi veya fikri yok anlaşılan, yada insanlar çok meşgul oldukları için yorum yapmaya zaman ayıramıyorlar neyse sağlık olsun 😅

Son düzenleme:
Sunucu ve firewallda toplam bütçe nedir. Centos uzerinde olasi diger ihtiyaclar icin sanallastirma yapmayi dusunuyormusun. Pfsense kullanmayi cozerim dersen pfsense ücretsiz. Ücretsiz bir firewall a göre mükemmel calisir.

Son düzenleme:
Hangi amaçla kullanılacak? Web sunucu ama mesela hangi şekilde?
Öncelik cevabın için teşekkürler. Kullanım amacı başlangıç olarak kişilerin hosting alıp web sitelerini barındırdığı bir sunucu olacak.
Sunucu ve firewallda toplam bütçe nedir. Centos uzerinde olasi diger ihtiyaclar icin sanallastirma yapmayi dusunuyormusun. Pfsense kullanmayi cozerim dersen pfsense ücretsiz. Ücretsiz bir firewall a göre mükemmel calisir.
Öncelik cevabın için teşekkürler. Toplam bütçe 100.000 TL, ihtiyaçlar doğrultusunda sanallaştırma yapılacaktır, Pfsense kullanmayı düşünmüyorum fiziksel bir firewall kullanmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı