Web servislerine kayıtlı telefon numarasının kaybolması sonrası ne yapılabilir?

MOSYONnn

Kilopat
Yer
İzmir
Steam, Epic, e-posta hesabım ve aklınıza gelebilecek tüm dijital servisler web siteleri şu an kullandığım telefon numarısıyla kayıtlı.
Benim tedirginliğim telefonumu yolda düşürdüm araba üzerinden geçti gitti kullanılmaz hale geldi ya da dağdan düştü ya da çaldırdım. Kısacası elime alamayacağım şekilde tel benden uzaklaştı doğal olarak hat içinde gitmiş oldu.

Peki benim hesaplara ne olacak nasıl kurtaracağım? Şifre değişimlerinde bile bazıları telefona kod atıyor öylelikle kabul ediyor.
Bu tarz durumlarda endişe edişim normal mi yoksa basit yöntemler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam evet bu mantıklı da diyelim ki hattımız kapandı faturasını ödemediğimizden. O zaman ne yapacağız? Aynı numarayı geri açtırmak sıfır hattan pahalı oluyor.
Hepsi için geçerli olmasada açtırmaktan başka şansın olmaz. Numaralar 10 yıl boyunca farklı kullanıcıya verilmiyor. Gmail adreslerinizi şifreniz, son oturum açtığınız cihazlar, bölgeler ve varsa faturalarla geri alma ihtimaliniz bulunuyor. Bunu alırsanız zaten diğerlerini kurtarmış olursunuz. Tabii 2AD ile authenticator uygulaması gibi bir durum yoksa hesaplarınızda ya da bu hesapları yedeklediğiniz mail adresinize erişim sağlarsanız bu aşamayı da geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı