Web site çalışmam

Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Birkaç günden beri HTML öğrenmeye çalışıyorum. Dün ufak çaplı bir internet sitesi yapmaya çalıştım. Bu işin içine girince ne kadar zorlu bir iş olduğunu anladım. Yakında CSS işine de girmeye çalışacağım. Sitemi bedava host veren bir siteye yükledim. Bu benim için çok büyük bir adım. Sizlerinde bu siteyi ziyaret etmesini istiyorum. İyi günler.
(Sitede bazı eksiklikler olabilir. Tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum. Bu arada 15 yaşındayım :D)
Başka bir sayfaya başka bir sayfadan geçmeyin. Direk anasayfadan geçin. (Örneğin matrix effect sayfasındasınız yeni anketler sayfasına geçeceksiniz büyük ihtimal geçmeyecektir. Anasayfadan bütün sayfalara geçiyor çok yakın bir sürede düzelticeğim üzerinde çalışıyorum)
Bazı resimler açılmama sebebini anlamadım eğer resimlere ve programlara erişmek isterseniz direk olarak.
Sayfasına girebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
11.Sınıfta yaptığım site gibi olmuş.

Sana vereceğim tavsiye: tüm kodları sen yazma. Hazır, Bootstrap gibi kütüphaneleri kullan. Böylelikle çok az çalışma ile çok daha göze hoş gelen sayfa tasarlayabilirsin.

Hazır şablonlar bulup içeriğini inceleyerek deneyim kazan. İlk çalışmana göre iyi derecede. Çalışmayan linklerde yapı problemi var.
Kod:
/project1/dosya.html
olacağına
Kod:
/project1/project1/dosya.html
olmuş gibi.
Ayrıca menü olarak kullandığın site içi linklerdeki target="_blank" özelliğini kaldırmalısın.

Merhabalar. HTML'ye yeni giriş için gayet normal bir web sitesi :) Lise zamanında yaptığımız tablolar aklıma geldi. Tablolar yerine div kullanarak nasıl tasarlanır onu araştırın ve CSS kullanmaya başlayın. İnternette istemediğiniz kadar kaynak var bu konuda. Biraz ilerleme kaydettikten, neyin nerede olduğunu anladıktan, hangi komutun neye etki ettiğini anladıktan sonra hazır yapılmış site örneklerine göz atın.

Bende lise zamanımda tasarladığım bir siteyi paylaşmak isterim son günlerde drive'ımda buldum ve geliştirmek istedim. Maalesef o zamanla responsive çalışmayı bilmiyordum, ama olduğu kadar geliştireceğim. Hafta hafta siteyi geliştirmeye devam edeceğim, son halini isteyen istediği gibi kullanabilir. Zaten farklı bir konu olarak paylaşırım. Sitem
Merhaba arkadaşlar.
Birkaç günden beri HTML öğrenmeye çalışıyorum. Dün ufak çaplı bir internet sitesi yapmaya çalıştım. Bu işin içine girince ne kadar zorlu bir iş olduğunu anladım. Yakında CSS işine de girmeye çalışacağım. Sitemi bedava host veren bir siteye yükledim. Bu benim için çok büyük bir adım. Sizlerinde bu siteyi ziyaret etmesini istiyorum. İyi günler.
(Sitede bazı eksiklikler olabilir. Tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum. Bu arada 15 yaşındayım :D)
Başka bir sayfaya başka bir sayfadan geçmeyin. Direk anasayfadan geçin. (Örneğin matrix effect sayfasındasınız yeni anketler sayfasına geçeceksiniz büyük ihtimal geçmeyecektir. Anasayfadan bütün sayfalara geçiyor çok yakın bir sürede düzelticeğim üzerinde çalışıyorum)
Bazı resimler açılmama sebebini anlamadım eğer resimlere ve programlara erişmek isterseniz direk olarak.
Sayfasına girebilirsiniz.

HTML:
</html

Sanırım kodun sonunda > işaretini unutmuşsunuz :D. Ayrıca sitenize yorum satırları eklemeyi unutmayın. Çok zor değil zaten, hızlıca html ve css öğrenebilirsiniz. Bootstarp 4'e göz atın derim.

Son düzenleme:
Benim de lise anılarım canlandı. Sınavda site falan yapıyorduk. 2-3 saate bitirmemiz isteniyordu :) Ah ah eski günler. Şimdi lisede yaptığım kadar kaliteli bir tema yapamam herhalde. Full hazır dokümanlarla uğraşa uğraşa unuttuk haliyle.

Ben de yeni başladım. Siten güzel olmuş ellerine sağlık. Ama anladığım kadarıyla sende de renk seçememe sorunu var. :D İstediğim her şeyi yazabiliyorum ama doğru düzgün renk seçemiyorum.

Herkesin aksine ben lise değil de ilk merak sardığım zamanları hatırladım. Öyle kod alanına h1 ile yazdığım yazının ekrana büyük gelmesi bile heyecan veriyordu. Arkadaşlarım haklı, CSS nasıl kullanılır bir araştır ve her şeyi sen yapmaya çalışma. Ülkemizde öyle şeyler para etmiyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı