Web site çevirisi nasıl yapılır?

iambmys9

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Case: Xigmatek Venom X | MBO: Asus TUF B450-PRO GAMING | CPU: AMD Ryzen™ 5 3600X , @ 3.8GHz | CPU Cooler: Stock | RAM: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Sport LT Gray DDR4 @ 3000MHz | GPU: ASUS RADEON™ RX 5700XT 8GB GDDR6 @ 1905 MHz 256-bit | PSU: XIGMATEK X-POWER 650W 80+ | SSD: Kingston 480GB HyperX Fury 3D | M.2 SSD : 1 WD 240GB Sata Green M.2 SSD | Display: AOC Q3279VWFD8 |
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba, bir firma ile anlaştım. Web sitesini İngilizce dilinden Türkçe diline çevireceğim. Daha önce bir Web site çevirme tecrübem olmamıştı. Sayfaları basit olduğu için öğeyi denetle ile çevirmeyi düşünüyorum fakat sonrasında kaydedip yollarsam biraz acemi işi olacağından yapmayı düşünmüyorum. Ek olarak yaklaşık 100'den fazla sayfa var ve toplam 30 bin kelimeyi geçiyor. Bu işi en kolay şekilde nasıl yapabilirim?

Merhaba, bir firma ile anlaştım. Web sitesini İngilizce dilinden Türkçe diline çevireceğim. Daha önce bir Web site çevirme tecrübem olmamıştı. Sayfaları basit olduğu için öğeyi denetle ile çevirmeyi düşünüyorum fakat sonrasında kaydedip yollarsam biraz acemi işi olacağından yapmayı düşünmüyorum. Ek olarak yaklaşık 100'den fazla sayfa var ve toplam 30 bin kelimeyi geçiyor. Bu işi en kolay şekilde nasıl yapabilirim?
Hocam işi almadan önce nasıl yapılır diye araştırsaydınız.

Muhtemelen siteye girince sağ tıklayıp farklı kaydet yazısına tıklayıp, dosya indirilip öyle yapılıyor. Net bir bilgim yok.

Sorun çözüldü arkadaşlar, firma bana dil dosyasını gönderdi.

MO ve PO dosyaları ile yapılır. Şablon olan bir POT dosyası bulunur.
Muhtemelen siteye girince sağ tıklayıp farklı kaydet yazısına tıklayıp, dosya indirilip öyle yapılıyor. Net bir bilgim yok.
Bu şekilde yaptığın çeviriyi aktaramazsın. Olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı