Web sitesi kenarlarında boşluk kalıyor

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Merhaba, kişisel bir web site yapıyorum ve sitemin en üstüne 17 farklı dilde "hoş geldiniz" mesajını kayan mesajla veriyorum ve bu dive ID verdim. CSS üzerinden width 3000px bile yapmama rağmen kenarlar dolmuyor. Ne yapmam gerekir?

ss12.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Reset CSS yapmanız gerekiyor.

CSS:
body{
    margin:0;
    padding:0;
}

ile işi çözebilirsiniz. Bir de Japoncada "どういたしまして" önemli değil anlamına geliyor. "ようこそ" kullanmanız daha doğru olur "hoş geldiniz" için.

Reset CSS yapmanız gerekiyor.

CSS:
body{
    margin:0;
    padding:0;
}

ile işi çözebilirsiniz. Bir de Japoncada "どういたしまして" önemli değil anlamına geliyor. "ようこそ" kullanmanız daha doğru olur "hoş geldiniz" için.
Çok teşekkürler Google Translate çok basit bir çeviride bile nasıl yanılıyor hayret ettim doğrusu.
Bu arada body değil de *{margin:0; padding:0;} yapmıştım arada fark var mıdır ileride ekleyeceğim itemlerde sorun yaratır mı? Gerçi her şeyi body nin içine ekliyorum zaten.

Çok teşekkürler Google Translate çok basit bir çeviride bile nasıl yanılıyor hayret ettim doğrusu.
Bu arada body değil de *{margin:0; padding:0;} yapmıştım arada fark var mıdır ileride ekleyeceğim itemlerde sorun yaratır mı? Gerçi her şeyi body nin içine ekliyorum zaten.

* her şeyi sıfırlarken body sadece <body> etiketini sıfırlıyor. İkisi de aynı görevi görüyor ama başka css etiketleriyle çakışmaması için body kullanmanızı öneririm. Çeviri konusunda da daha çok yolları var motorların.

Geri
Yukarı