teferruax

Decapat
Yer
İstanbul, Türkiye
Selamlar, ben profesyonel bir internet sitesi kurmak istiyorum. Şu an Instagram'da girişimci sayfamız var. Girişimci sayfalarını bilmeyenler, yatırım, borsa, iş dünyası, kariyer, zengin olma, para kazanma temalı içerikler paylaşıyoruz. Biz bu sayfa için bir de internet sitesi kurmak istiyoruz. Tam olarak nasıl bir ekibe ihtiyacımız var? Gerçekten bize para kazandıracak müthiş bir ekip istiyorum. Ben Instagram sayfasını yönetiyorum. Şu an Adobe Premiere Pro'yu baştan sona öğreniyorum, daha sonra After Effects'i baştan sona öğrenip sonra da Adobe Photoshop'u baştan sona öğreneceğim. Yani yarım yamalak değil hepsini A'dan Z'ye bilmek istiyorum. Editörlük & tasarımcılık yapıyorum bir yandan o yüzden zaten Premiere Pro ve Photoshop bilgim var. Şimdi ben bunları baştan sona öğrenirsem hem Instagram sayfamızı yönetebilirim, hem de YouTube kanalı açınca oranın editörlüğünü ve video tasarımlarını falan yapabilirim.

Ben sosyal medyalardan sorumlu olsam ekipte, web sitesi tasarımını yapacak bir arkadaşımız var. O da Adobe fireworks ve Adobe dreamweaver'ı baştan sona öğrenmeye başladı. Şu an Fireworks'u öğreniyor bitirince dreamweaver'i baştan sona öğrenecek. Eğer bu projede başarılı olamazsak halihazırda elimizde iş imkanları olur bu beceriler gerçekten çok para kazandıracak beceriler. Neyse konumuza dönelim, çocuk fireworks ve dreamweaver bilince web sitesini kuracak, kurduktan sonra da akale falan yazacak zaten seviyor yazmayı, yanına da birini daha alacağız makale yazsın diye parayla çalıştırırız.

Şimdi ben sosyal medyaları yönetiyorum, çocuk web site tasarımı yaptı arada makale yazıyor diyelim, buna başka nasıl becerili insanlar eklenebilir? Bir arkadaşım var mesela site deneyimi olan, SEO analizini profesyonel bir şekilde baştan sona yapmayı öğrenir onu da bu ekibe alırız falan. Yani daha nasıl becerili ekip gerek bizim için? Tam olarak bir kadro listeler misiniz bana? Ve bu kadro ne yapmalı, SEO analizi yapan birisi olmalı, makale yazan birisi olmalı gibisinden detaylı anlatırsanız çok sevinirim.

Selamlar, ben profesyonel bir internet sitesi kurmak istiyorum. Şu an Instagram'da girişimci sayfamız var. Girişimci sayfalarını bilmeyenler, yatırım, borsa, iş dünyası, kariyer, zengin olma, para kazanma temalı içerikler paylaşıyoruz. Biz bu sayfa için bir de internet sitesi kurmak istiyoruz. Tam olarak nasıl bir ekibe ihtiyacımız var? Gerçekten bize para kazandıracak müthiş bir ekip istiyorum. Ben Instagram sayfasını yönetiyorum. Şu an Adobe Premiere Pro'yu baştan sona öğreniyorum, daha sonra After Effects'i baştan sona öğrenip sonra da Adobe Photoshop'u baştan sona öğreneceğim. Yani yarım yamalak değil hepsini A'dan Z'ye bilmek istiyorum. Editörlük & tasarımcılık yapıyorum bir yandan o yüzden zaten Premiere Pro ve Photoshop bilgim var. Şimdi ben bunları baştan sona öğrenirsem hem Instagram sayfamızı yönetebilirim, hem de YouTube kanalı açınca oranın editörlüğünü ve video tasarımlarını falan yapabilirim.

Ben sosyal medyalardan sorumlu olsam ekipte, web sitesi tasarımını yapacak bir arkadaşımız var. O da Adobe fireworks ve Adobe dreamweaver'ı baştan sona öğrenmeye başladı. Şu an Fireworks'u öğreniyor bitirince dreamweaver'i baştan sona öğrenecek. Eğer bu projede başarılı olamazsak halihazırda elimizde iş imkanları olur bu beceriler gerçekten çok para kazandıracak beceriler. Neyse konumuza dönelim, çocuk fireworks ve dreamweaver bilince web sitesini kuracak, kurduktan sonra da akale falan yazacak zaten seviyor yazmayı, yanına da birini daha alacağız makale yazsın diye parayla çalıştırırız.

Şimdi ben sosyal medyaları yönetiyorum, çocuk web site tasarımı yaptı arada makale yazıyor diyelim, buna başka nasıl becerili insanlar eklenebilir? Bir arkadaşım var mesela site deneyimi olan, SEO analizini profesyonel bir şekilde baştan sona yapmayı öğrenir onu da bu ekibe alırız falan. Yani daha nasıl becerili ekip gerek bizim için? Tam olarak bir kadro listeler misiniz bana? Ve bu kadro ne yapmalı, SEO analizi yapan birisi olmalı, makale yazan birisi olmalı gibisinden detaylı anlatırsanız çok sevinirim.

Tasarımcı ve editör = 1 kişi.
Sayfa admini = 1 kişi (hesap sayısına göre değişir.)
Makale yazan = 1 kişi.
Siteyi düzenleyen, siteyle ilgilenen yazılımcı = 1 kişi.
Kişi sayılarını ben tamamen örnek verdim sizin ekibiniz kaç kişi ise ona göre iş dağıtımı yapabilirsiniz.

Her şeyden önce iyi bir senior developer bulup bu yazılım ekibinin başına geçirin. Eğer işinin ehli birisini bulursanız zaten size neyin gerekli olup neyin olmayacağını ve ihtiyaçlarınızı söyleyip ekibi yönetecektir.

Sıfır bilgiyle profesyonel işler yapmaktansa bilgili birisinin liderliğinde yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Öncelikle, size bir koordinatör lazım. Bu koordinatör size uygun bir şekilde görev dağılımı yapmalı. Ardından SEO konusunda bilgisi olan birisini bulmanız gerekiyor. Bu kişi size makale yazacak, UX kısmında size destek olacak. Ayrıca tasarım kısmı için de ayrı birisi gerekiyor. Size Adobe XD ile site hazırlayacak, sosyal medya için de her gün post hazırlayacak. En sıkıntı kısımlardan birisi de web developer. Bu developer sizin sitenizi özel yazılım ile sıkıntısız bir site yapabilmeli. Tabii diyorsanız bizde öyle özel yazılım ile hazırlayacak kadar deneyimli birisi yok, WordPress yardımıyla kendinize hazır bir site kurabilirsiniz. Fakat WordPress teması almanız gerekebilir çünkü WordPress'te özel tema hazırlama birazcık zahmetli bir iş oluyor. Ayrı olarak sormak istediğin bir şey var ise Discord yoluyla bana ulaşabilirsin (Eren Çağlı#4639). Web developer bulamazsanız da yazabilirsiniz bana elimden geldiğince destek olurum.
Ayrıca web sitesi dreamviewer ve fireworks yapılmaz. İlk öncelikle Front-end (HTML,CSS,JS) kısmında kendinizi temel düzeyde geliştirmeniz gerekiyor. Ardından Back-end (PHP, C# vb.) kısmına geçeceksiniz. W3Schools diye bir site var ben Front-end kısmında kendimi bu site ile geliştirdim arkadaşının da göz atmasını öneririm.

Son düzenleme:
Öncelikle, size bir koordinatör lazım. Bu koordinatör size uygun bir şekilde görev dağılımı yapmalı. Ardından SEO konusunda bilgisi olan birisini bulmanız gerekiyor. Bu kişi size makale yazacak, ux kısmında size destek olacak. Ayrıca tasarım kısmı için de ayrı birisi gerekiyor. Size Adobe XD ile site hazırlayacak, sosyal medya için de her gün post hazırlayacak. En sıkıntı kısımlardan birisi de web developer. Bu developer sizin sitenizi özel yazılım ile sıkıntısız bir site yapabilmeli. Tabii diyorsanız bizde öyle özel yazılım ile hazırlayacak kadar deneyimli birisi yok, WordPress yardımıyla kendinize hazır bir site kurabilirsiniz. Fakat WordPress teması almanız gerekebilir çünkü WordPress'te özel tema hazırlama birazcık zahmetli bir iş oluyor. Ayrı olarak sormak istediğin bir şey var ise Discord yoluyla bana ulaşabilirsin (Eren çağlı#4639). Web developer bulamazsanız da yazabilirsiniz bana elimden geldiğince destek olurum.
Ayrıca web sitesi dreamviewer ve fireworks yapılmaz. İlk öncelikle Front-End (HTML, CSS, JS) kısmında kendinizi temel düzeyde geliştirmeniz gerekiyor. Ardından Back-End (PHP, C# vb.) Kısmına geçeceksiniz. W3schools diye bir site var ben Front-End kısmında kendimi bu site ile geliştirdim arkadaşının da göz atmasını öneririm.

Discord'dan istek attım (ャ princeps#1885) benim nickim.

Geri
Yukarı