Web sitesi projesini test etmek için sunucu önerisi

kravuzen

Hectopat
İyi forumlar. Bir ders kapsamında PHP kullanarak geliştirilen bir web sitesinin sunucuya yüklenmesi gerekiyor, şimdiye kadar benim localhostum üzerinde kullanıldı. Sadece 10 günlüğüne gerekli denebilir, test etmeleri için 5-10 kişinin kullanımına sunulacak. Bu hosting paketleri 30 günlük alınabiliyor mu veya belli bir süreliğine ücretsiz hizmet veren yerler var mıdır? Ücretsiz hosting yazınca bir şeyler çıkıyor ama nedir, ne değildir, güvenilir midir bilemiyorum ilk kez işim düştü. Bir de domain olayı var sanırım.

Genel olarak bu kısa süre için nasıl halledebilirim bu işi? Bir arkadaşım port yönlendirme yaparak paylaşabilirsin ama IP adresini paylaşırsın falan dedi, epey yavaş çalışacağını söyleyince de hostinge yöneldim.

Localhost üzerinde çalışmaya devam edebilir. Kendi bilgisayarında VPN yapılandırması kurursun. Test edecek güvenilir kişiler de buna bağlanır ve test ederler. Ama dikkat et onların tüm internet trafiği senin ağından geçecek.

Tavsiyem bunlarla uğraşmayın. Temizinden başlangıç için normal yıllık hosting paketleri yeterlidir.

Bir de domain alın. 150-200 liraya halledersiniz ortalama.

İyi forumlar. Bir ders kapsamında PHP kullanarak geliştirilen bir web sitesinin sunucuya yüklenmesi gerekiyor, şimdiye kadar benim localhostum üzerinde kullanıldı. Sadece 10 günlüğüne gerekli denebilir, test etmeleri için 5-10 kişinin kullanımına sunulacak. Bu hosting paketleri 30 günlük alınabiliyor mu veya belli bir süreliğine ücretsiz hizmet veren yerler var mıdır? Ücretsiz hosting yazınca bir şeyler çıkıyor ama nedir, ne değildir, güvenilir midir bilemiyorum ilk kez işim düştü. Bir de domain olayı var sanırım.

Genel olarak bu kısa süre için nasıl halledebilirim bu işi? Bir arkadaşım port yönlendirme yaparak paylaşabilirsin ama IP adresini paylaşırsın falan dedi, epey yavaş çalışacağını söyleyince de hostinge yöneldim.
Ders yani sonuç olarak öğrenci olduğun için, sana kendi bayi hosting hesabımdan hosting sağlayabilirim 1 aylık ücretsiz. Domain alıp bana ulaşırsan yardımcı olabilirim.

İyi forumlar,
Sana önerim VDS sunucuları kullanman ve bu konuda iyi hizmet veren firmalar var.
İndirimli olarakta kiralayabilirsin.
Önerdiğim firma "control.com.tr" olacaktır. Vds kiralama sayfasından inceleyebilirsin. Ek olarak ücretsiz kontrol paneli(Plesk) ve öğrenci indirimi felanda var. İncelemende fayda var.

Google da lab sunucuları oluyor. Nasıl kullanılıyor bilmiyorum ama öğrenci e postasına ihiyacın var sanırım yada google compute engine de 1 sene geçerli 300 dolar deneme kredisi veriyorlar ama hesabın yeniyse güvenilir değilse senden kartın önünü atmanı ve kimliğini atmanı istiyorlar. Google Cloud Platform

Yeni konular

Geri
Yukarı