Web sitesinde şirket logoları kullanılabilir mi?

Black Swordsman

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba. Şu anda bir toz boya danışmalığı şirketine web sitesi yapıyorum. Bu şirketin daha önce danışmanlık verdiği şirketlerin logolarını koymak istiyorum fakat bu logoların kullanım hakları nelerdir? Tam bir bilgiye ulaşamadım maalesef. Daha önce kullanmış olan veya bir bilgisi olan varsa duymaktan mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Şu anda bir toz boya danışmalığı şirketine web sitesi yapıyorum. Bu şirketin daha önce danışmanlık verdiği şirketlerin logolarını koymak istiyorum fakat bu logoların kullanım hakları nelerdir? Tam bir bilgiye ulaşamadım maalesef. Daha önce kullanmış olan veya bir bilgisi olan varsa duymaktan mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
İzin almak daha iyi olacaktır. Daha makbul, etik olur. Zaten izin vermeme ihtimalleri düşük.

Yabancı kaynakları biraz araştırdım da genel olarak izin alın diyorlar. Kısa süre içinde teslim etmem gerektiğinden logoları kaldıracağım, izin aldığımda ise logoları güncellerim artık.

Hocam yurt dışındaki firmalar için izin almak şart copyright [telif hakkı] yüzünden başınız beleya girebilir. TR'deki şirketler pek bakmıyor ama izin alın ne olur ne olmaz.

Hocam yurt dışındaki firmalar için izin almak şart copyright [telif hakkı] yüzünden başınız beleya girebilir. TR'deki şirketler pek bakmıyor ama izin alın ne olur ne olmaz.
Evet hocam Türkiye'deki şirketlerde çalışmamış, tüm dünyada fabrikaları olan şirketlerde çalışmış. Ondan dolayı izin alana kadar logoları kaldıracağım.

Evet hocam Türkiye'deki şirketlerde çalışmamış, tüm dünyada fabrikaları olan şirketlerde çalışmış. Ondan dolayı izin alana kadar logoları kaldıracağım.

Yurt dışında özellikle Avrupa'da bu konulara çok önem veriliyor ki bazı ülkelerde zorunluymuş.
[kesin değil] şirket kurulacaksa telif hakkı falan. TR'deki şirketler reklam olsun diye telif hakkı konusunda serbest davranıyorlar ama bu sefer de çalıntı logolar kopya logolar çıkıyor.

Geri
Yukarı