Çözüldü Web tabanlı oyun uçak savaş oyunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HaktanKlç

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, çok eskiden web de oynadığımız muhtemelen flash oyun motoru kullanan bir oyunu arıyorum, flashpoint adında binlerce web oyunu arşivleyen bir uygulama buldum bunların içinden birkaç saat aradım fakat bulamadım. Sonra aklıma oyunun içinde olan bir uçak geldi ve belki bu hatırlamanıza yardımcı olur diye umut ediyorum, açıklamam şu şekilde:
Oyun 2 boyutlu tek kisilik (harita sağa ve sola uzuyor uzun bir harita yani) web üzerinden oynanan bir oyundu. Teması uçak savaşı oyunu, oyun açıldıgında güzel baba bir müzik çalıyor. Bir komutanımız var ve bizde operasyon bölgelerinden başlayarak ilerleyerek gidiyoruz. Oyuna girince sol tarafta bizim kendi büyük Base'imiz var. En sağda da düşmanın var. Alttaki panelden istediğimiz uçakları gönderebiliyoruz. Mesela 5 tane kücük seri hareket eden ucak var. 1 tane büyük ucak var oyunun içinde gönderebildiğimiz WW2 zamanından P-61 uçağı da var belki bu hatırlamanıza yardımcı olur. İstediğimizi gönderiyoruz. Tabii bir enerji tarzı bir şeyimiz var. Aynı zamanda rakipte gönderiyor. Gönderdiğimiz uçaklar birbiriyle kapışıyor, kalkan basmak gibi yeteneklerimiz var. Enerji isteyen mesela buz yağmuru yapan yetenekler var. Uçaklar donuyor. Buza carpınca bu sekilde rakip Base'ini patlatıp kazanmaya calısıyoruz. İlerledikce farklı farklı ucaklar acılıyor. Sağ alt tarafta harita cok uzun oldugu icin istedigimiz yere gidebileceğimiz bir haritası var. Aynı LoL haritası gibi kareyi tutup kaydırıyoruz orayı görüyoruz, internette cok aradım ama bulamadım. İsmini gram hatırlamıyorum. Belki 10 sene önce oynuyordum, belki de oyun internetten sonsuza dek silinmiştir.
Oyun hakkında hatırladığım bir diğer şey gönderdiğimiz uçaklar arasında zeplin tarzı büyük bir ucak vardı ve sağ altta çizimimde haritanın da sağında duran enerji barı vardı kücük bir tane.

1714567709049.png

1714567824762.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Hocam alakası var mı sizin aklınızdakiyle?

Çözüm

Hocam Allah ına kurban olurum senin vallahide billahide 2. linkteki oyun 1 sene boyunca aradım eski web oyun arşivlerine girdim aradım bulamadım bir sürü foruma yazdım bilen yok sen tek attın senin Allah ına kurban olurum ben çok çok teşekkür ederim mutluluktan ağlıcam şimdi kocaelinde oturuyosan buluşalım çay içelim birlikte o kadar sevindirdin beni <3 <3 <3

Geri
Yukarı