Web tarayıcısını açınca E1-1200 100% çalışıyor

Pulficar

Hectopat
Daha fazla  
Dostlarım bilgisayarımda AMD E1-1200 işlemci bulunmakta, işlemcinin ne kadar kötü olduğunu biliyorum ne yazık imkanlar böyle.
Şu ana kadar 4 web tarayıcısı denedim(Opera, Opera GX, Chrome ve Microsoft Edge) aralarındaki en iyi sonucu Edge verdi.
İşlemci düşündüğümden daha da mı kötü yoksa bu işte bir sıkıntı mı var?
Windows 8.1 kullanıyorum ve debloater işlemini uyguladım arka planda çalışan gereksizleri sildim.
Halihazırda 4 GB RAM'ım var üzerine ekleme yaparsam az da olsa işlemciyi kolundan tutar mı?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim <3

İşlemciniz çok çok çok çok ama çok kötü maalesef. İlk çıkan Atom'ların seviyesinde. Bilgisayarınız netbook yüksek bir ihtimalle. Ne kadar bellek eklerseniz ekleyin o işlemciyle günümüzde bir verim alamazsınız. Size önerim o bilgisayarı elden çıkarın. Ama yine de kullanmak istiyorsanız Lubuntu denemenizi öneririm. O bilgisayarla Windows kullanılmaz.

İşlemciniz çok çok çok çok ama çok kötü maalesef. İlk çıkan Atom'ların seviyesinde. Bilgisayarınız notebook yüksek bir ihtimalle. Ne kadar bellek eklerseniz ekleyin o işlemciyle günümüzde bir verim alamazsınız. Size önerim o bilgisayarı elden çıkarın. Ama yine de kullanmak istiyorsanız Lubuntu denemenizi öneririm. O bilgisayarla Windows kullanılmaz.

Microsoft Edge şu anda gayet iyi gidiyor yayın izlerken 70%lerde eğer başımı ağrıtacak dereceye gelirse dediklerinizi dikkate alacağım teşekkürler.

Microsoft Edge şu anda gayet iyi gidiyor yayın izlerken 70%lerde eğer başımı ağrıtacak dereceye gelirse dediklerinizi dikkate alacağım teşekkürler.
Bence Lubuntu'ya bir şans verin. Eski bilgisayarlardan daha fazla performans almak için Lubuntu ve ona benzer hafif Linux dağıtımları öneriliyor. Ben günlük kullandığım bilgisayarımı servise yollamadan önce 15 yaşındaki ihtiyar IBM T43'ü bazanın altından çıkarıp Lubuntu kurdum ve bilgisayar servisten gelene kadar 15 gün kullandım.

Bence Lubuntu'ya bir şans verin. Eski bilgisayarlardan daha fazla performans almak için Lubuntu ve ona benzer hafif Linux dağıtımları öneriliyor. Ben günlük kullandığım bilgisayarımı servise yollamadan önce 15 yaşındaki ihtiyar IBM T43'ü bazanın altından çıkarıp Lubuntu kurdum ve bilgisayar servisten gelene kadar 15 gün kullandım.
O zaman yarın kurmayı denerim, Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı