Web tasarımcı olmak istiyorum

umutlale11

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhaba diyeyim adım Umut yaşım 15 web tasarımcı olmak istiyorum yakın zamanda internet yardımıyla html başlangıç kısmını ezberledim ve bir kaç sorum olacak.

Web tasarımı yaparken matematik gerekli midir?
evet cevabını en çok merak ettiğim soru budur matematiğim kötüdür.

PHP nedir ? ne işe yarar ?
merak ettiğim konulardan biriside budur.

yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle merhaba diyeyim adım Umut yaşım 15 web tasarımcı olmak istiyorum yakın zamanda internet yardımıyla html başlangıç kısmını ezberledim ve bir kaç sorum olacak.

Yapacağızın işe göre matematik gerekebilir veya gerekmeyebilir.

PHP (açılımı PHP: Hypertext Preprocessor) geniş bir kitle tarafından kullanılan, özellikle sanal yöreler üzerinde geliştirme için tasarlanmış HTML içine gömülebilen bir betik dilidir.

PHP web için tasarlanmış bir dildir. Web sayfalarınızda PHP ile;

• Uzun süren işlemlerinizi basit kodlarla kısa sürede yapabilir
  • Sunucu ziyaretçi ilişkisi kurabilir (Forum sistemleri vs)
  • Her bir içerik için tek tek Html sayfa hazırlamak yerine bilgileri veritabanından alabilir (İçerik yönetim sistemleri) ve birçok konuda işe yarar.

Sakın acele etme ve konuları anlamadan geçme. Ayrıca ezber yapma, mantık olarak anlamaya çalış. Tabii ki ezber var ama çoğu mantık. Umarım başarırsın, yolun açık olsun ...

Öncelikle Merhaba diyeyim. Soruyu geç gördüm ama olsun geç olsun güç olmasın. Php nedir demişssin ben sana anlayacağın şekilde anlatayım. PHP, HTML ile Veritabanı(Mysql veya Asp de olabilir) arasında mekik dokur. Yani Php Html den gelen verileri alır. Php içerisinde Bir takım şifreleme metotları ile şifrelersin ve Veritabanına göndererirsin. Veritabanından da verileri alıp html ye gönderirsin. Çalışma mantıgı bu şekilde.

Ben wep tasarımı ve programlama ile ilgili hiç bir bilgim yoktu. Bir gün Halk eğitime gittim açılan ve açılacak olan kurslara baktım. İnternet programcılıgı kursu açılacakmış. İçeriğine baktıgımda ise Html Php ve Mysql dersleri anlatılacakmış. Ve eğitim süresi 160 saat. Başladım eğitimi almaya. Öncelikle Html'den başladık. İlk başlarda yapabilirmiyim diye kendime soruyordum. Baktım gördümki Html kolay gelmeye başladı. Wep tasarımın arayüzünü tasarlıyorsun. Yani neyi nereye konumlandıracağın sana kalıyor. ve CSS ile süslüyorsun. Dedim ki kendi kendime Wep tasarımı bu muymuş Bu kadar kolaymıymış dedim ve tabiki bu kadarla kalınmadıgını Php ile anlamış oldum.

Php aslında mantıkla alakalı birşey. Kodları bilip bilmemen önemli değil mantıgını kavraman önemli neye nerede kullanılacağını ve mantıgınla birlikte yürütebilirsen ve çok alıştırma yapabilirsen ögrenemeyeceğin hiç birşey yok. Birazda öğrenme sana kalmış.

1 ay içerisnde Html,Css,Php ve Mysql'in mantıgını anladım. Şu anda wep tasarımına başladım. Php ile yönetici giriş çıkışı yaptırabiliyorum. Ve tıkandıgım yerde neyi sorduracağımı bildiğim için googlede aratıyorum. Ve mantıgını anladıktan sonra nasıl yazıldıgını bilmesende nerede kullanacağını biliyorsun.

Sana tavsiyem. Eğer ögrenmeye niyetliysen Bu kursu veren yerlere gidip kursunu almalısın. Önce mantığını anlamalısın daha sonra ise yardımcı kaynaklardan (kitap vb. ) yardım alabilirsin.

Konuyu biraz uzattık ama olsun.İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı