Grafik tasarımcı olmak

Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:GTX 1650
İşlemci:İ5 9400F
Bellek:16 GB
Anakart:Biostar - H310MHP
İşletim Sistemi: Windows 11
Sistem Türü:64 bit
Meslek
Öğrenci
Yakında Photoshop alıp öğrendikten sonra tasarım yapmaya başlayacağım. Nerelerde satış yapabilirim ya da nerede başlarsam hemen satış alabilirim?

Herkes her sey hemen olsun istiyor. Cagimizin hastaligi da bu. O yuzden zeki olan degil sabreden hedefine ulasiyor artik. Hemen diye bir sey yok. Senin sifirdan ogrendigin bir konudan gelir edebilmen icin vermen gereken minumum sure 1 yil. Bu surecte nasil satarimi degil nasil ogrenirimi dusunmen lazim. Hele bir ogren, satacak yol cok.

Grafik tasarım gitgide ölüyor bence, en ufak fikri olmayan bile yapay zeka sayesinde emek vermeden satış yapıyor. Tecrübeli arkadaşlar ne düşünüyor bu konu hakkında?
%50 katılıyorum %50 katılmıyorum çünkü Fikir çok önemli bir şey yani düşünsene hayal gücünle neler yapabileceğini yani hiç bir şey sınırlı değildir.

Önce öğren diyorsunuz ama ilk satışı yaptıktan sonra tadını almaya başlıyorsunuz zaten. Siz ne kadar amatör olursanız olun pazara erkenden girin hocam. Motivasyon yükseltir.

Ne tip tasarımlar yapmayı düşünüyorsunuz?

Yeni başlayacak hiç kimse için Photoshop satın almasını önermem.
Ücretsiz alternatiflerle önce temelleri öğrenin sonra nasıl bir yol çizmek istediğinize karar verirsiniz.

Mesela Ivan Kutskir isimli bir beyefendinin geliştirdiği tamamen tarayıcı tabanlı bir Photoshop klonu var. Bu klon o kadar başarılı bir klon ki neredeyse bütün tuş atamalarını destekliyor. Tarayıcı tabanlı olduğu için düşük sistemlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Işin daha çok dijital çizim kısmıyla ilgileniyorsanız Krita kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı