Web virüsü nedir?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Dün gece Valorant oynarken bir ayar için tarayıcımı açtım ama açtığım gibi Kaspersky'den böyle bir bildirim geldi nedir bu acaba? Kaspersky uygulamasını yeni kurdum ondan önce her açışımda böyle bir şey oluyor olabilir mi ama tam tarama yaptığımda hiçbir şey çıkmıyor. Malwarebytes ile de tarama yaptım bir şey çıkmadı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_36.png
    Screenshot_36.png
    99,9 KB · Görüntüleme: 56
Dün gece Valorant oynarken bir ayar için tarayıcımı açtım ama açtığım gibi Kaspersky'den böyle bir bildirim geldi nedir bu acaba? Kaspersky uygulamasını yeni kurdum ondan önce her açışımda böyle bir şey oluyor olabilir mi ama tam tarama yaptığımda hiçbir şey çıkmıyor. Malwarebytes ile de tarama yaptım bir şey çıkmadı.

Sitedeki bir virüsü ya da reklamdaki virüsü algıladığından dolayı olabilir.

Bunun bilgisayarıma girme şansı var mı acaba Kaspersky'den önce oluyor olabilir mi? Yeni yükledim.

Bazen her antivirüs gibi Kaspersky yanlış tespit verebilir. Bir şey inip açmadığınız sürece o virüs bulaşmaz temel olarak. Ayrıca, üstte indirme reddedildi yazıyor.

Sözüm meclisten dışarı aramızda hala antivirüs yazılımının gereksiz olduğunu, sadece her linke tıklamayarak, crackli uygulama-oyun indirmeyerek bilgisayarını virüsten koruduğunu sanan bazı kekolar var. Çok güzel bir örnek aslında bu. Karpersky muhtemel şüpheli gördüğü herşeyi engelliyor. Bence gayet de güzel yapıyor. Önlemini alıyor, örnekliyor. Belki 1 ay sonra şüpheli kategorisinden tehlikeli kategorisine geçirecek şu dosyayı.

Geri
Yukarı