Webcam için aynasız fotoğraf makinesi tavsiyesi

XT-100'ün webcam olarak kullanılması biraz zor gözüküyor. XT-200 bu konuda daha başarılı. XT-200 articulating ( her açıya dönebilen ) bir kameraya sahip, yani selfie modunda kullanabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları SD kart ile bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Veya Fujifilm'in Camera Remote uygulaması ile makinenizi telefondan kontrol edebilir veya fotoğrafları telefonunuza aktarabilirsiniz. XT-200 çıkınca XT-100'ün üretimi durduruldu. Sıfır olarak Fujifilm Shop'da bulamazsınız ama XT-200 Fujifilm Shop'larda mevcut.
@VUHD
Teşekkürler

Yardımlarınız için teşekkür ederim tekrardan. XT-100 modelini beğendim. Bilgisizliğimden soruyorum, ben bu fotoğraf makinesini bilgisayara webcam olarak bağlayabilecek miyim? Çektiğim fotoğrafları direkt olarak bilgisayara aktarabilecek miyim? Çekim yaparken gördüğümüz ekran dönebiliyor mu selfie moduna? Bir de ben bu ürünü sahibinden gibi yerlerden mi almak zorundayım? Trendyol gibi yerlerde bulamadım.

Yardımınıza ihtiyacım var :D

Sizinde.

XT-100'ün webcam olarak kullanılması biraz zor gözüküyor. XT-200 bu konuda daha başarılı. XT-200 articulating ( her açıya dönebilen ) bir kameraya sahip, yani selfie modunda kullanabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları SD kart ile bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Veya Fujifilm'in camera remote uygulaması ile makinenizi telefondan kontrol edebilir veya fotoğrafları telefonunuza aktarabilirsiniz. XT-200 çıkınca XT-100'ün üretimi durduruldu. Sıfır olarak fujifilm Shop'da bulamazsınız ama XT-200 fujifilm Shop'larda mevcut.
@VUHD

Her iki modelin de ekranı da lens ile aynı yöne bakacak şekilde dönebiliyor(selfie modu) fakat XT200'ün ekranı 360 derece her açıya dönebilirken XT100'ün ekranı sadece kullanıcıya bakacak şekilde durabiliyor( ben öyle biliyorum YouTube'dan bakabilirsiniz). Bu makinelerin içinde mekanik aksamları olmadığı için rahatlıkla 2.el düşünülebilir. 2.el uygun temiz bulunursa kalan bütçe ile lens bakılabilir. Bu daha mantıklı olabilir belki. Mesela 8K civarına bulunursa geriye 3500TL kalır. Daha sonra üzerine biraz daha koyulup lens çözülebilir. Bunu da bir değerlendirin. Ama yok illa sıfır alacağım derseniz arkadaşın da dediği gibi fujishopta satılıyor şu an XT200. XT100 yok sanırım şu anda. XT100 de tercih edilebilir fakat bütçe varsa XT200 iyi olur. Webcam olarak bağlanabilir fujitürkiye YouTube kanalında nasıl webcam olarak bağlayacağınız anlatılıyor oradan bakabilirsiniz.

Her iki modelin de ekranı da lens ile aynı yöne bakacak şekilde dönebiliyor(selfie modu) fakat XT200'ün ekranı 360 derece her açıya dönebilirken XT100'ün ekranı sadece kullanıcıya bakacak şekilde durabiliyor( ben öyle biliyorum YouTube'dan bakabilirsiniz). Bu makinelerin içinde mekanik aksamları olmadığı için rahatlıkla 2.el düşünülebilir. 2.el uygun temiz bulunursa kalan bütçe ile lens bakılabilir. Bu daha mantıklı olabilir belki. Mesela 8K civarına bulunursa geriye 3500TL kalır. Daha sonra üzerine biraz daha koyulup lens çözülebilir. Bunu da bir değerlendirin. Ama yok illa sıfır alacağım derseniz arkadaşın da dediği gibi fujishopta satılıyor şu an XT200. XT100 yok sanırım şu anda. XT100 de tercih edilebilir fakat bütçe varsa XT200 iyi olur. Webcam olarak bağlanabilir fujitürkiye YouTube kanalında nasıl webcam olarak bağlayacağınız anlatılıyor oradan bakabilirsiniz.
Detaylı açıklama için çok teşekkürler. Webcam olarak bağladığımızda kalitesinin nasıl olacağını Youtube üzerinden bulamadım. Acaba normal kamera çekimi gibi çekebilir mi webcame dönüştüğünde

Geri
Yukarı