Webcam olarak da kullanabilecek kamera önerisi

viamort

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde bir webcam var fakat webcamlerin performansı hem sınırlı hem de ayar konusunda geniş özelliklere sahip değiller ve alıp bir yerde çekim yapamıyorsunuz, bataryaları yok. Elimdeki C920'yi satıp üstüne de biraz ekleyerek bir kamera alma düşüncem var.

Bazı kameraların webcam olarak da kullanılabildiğini duydum bazı uygulamalar yardımıyla. Fakat hangi modeller destekler, hangi model iyidir bilmiyorum.

Kamerayı sabitleyip müzik cover videoları çekiyorum yani genel olarak video çekmekte kullanacağım, beklentilerimin çok düşük olduğunu da sayarsanız fiyatı çok yüksek olmayan(ikinci el de düşünebilirim) webcam olarak kullanılan bir model öneriniz var mıdır? Çok teşekkürler şimdiden.

EOS digital ile aktarıcaksın görüntüyü ama çektiğin video 30 FPS olupta ekran kaydın 60FPS olursa pek güzel görüntü olmuyor. 400D inanılmaz eski bir body bu arada. Body'ninde çok fazla önemi yok sadece güzel sabit geniş açılı sabit diyaframlı bir lens ile bu işi çözersiniz. Ama 400D kadar eskilere gitmeyin.

EOS digital ile aktarıcaksın görüntüyü ama çektiğin video 30 FPS olupta ekran kaydın 60FPS olursa pek güzel görüntü olmuyor. 400D inanılmaz eski bir body bu arada. Body'ninde çok fazla önemi yok sadece güzel sabit geniş açılı sabit diyaframlı bir lens ile bu işi çözersiniz. Ama 400D kadar eskilere gitmeyin.
Açıkçası c920 de zaten 30fps çekiyor en fazla.

Elimdeki webcam'in bir tık üstünü arıyorum aradığım şey bayağı düşük yani. 400d bayağı eski ama fotoğraf makinelerinin fiyatları da malesef çok uçuk Türkiye sağolsun...

Minimum neye bakmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Sizin bir tavsiyeniz var mı?

Bütçeye göre değişir hocam ama en az bir 550D ve üzeri bakın derim bütçe güzelse Sony Fuji gibi aynasız da bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı