DSLR kameraları webcam olarak kullanmak mümkün müdür?

Dontaçhi

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Selam. Twitch yayınlarım için webcam bakıyordum ancak piyasaları bana çok pahalı geldi, yılların C920'si bile 800-900TL olmuş. Onun yerine aynı piyasa değerlerinde bir DSLR kamera alıp webcam olarak kullansam webcam'den çok daha iyi bir görüntü elde edeceğimi düşündüm.
İzlediğim birkaç videoda Canon fotoğraf makinalarının kendi sitesinden yazılım/program gibi bir şeyler indirip yaptığını, diğer bir kısmın ise Camlink diye bir zımbırtı aldığını gördüm.
Asıl sorum şu, herhangi bir marka DSLR kamerayı webcam olarak kullanmak mümkün müdür? Mümkün ise nasıl yapacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kameranın desteği yoksa HDMI capture aletleri var USB için ama kameranın HDMI çıkış verebiliyor olması lazım.
telefonun kamerasını kullanmak da bir seçenek.

Kameranın desteği yoksa HDMI capture aletleri var USB için ama kameranın HDMI çıkış verebiliyor olması lazım.
telefonun kamerasını kullanmak da bir seçenek.
Aslında çift ekranım var ancak ben gene de telefondan yayını açıyorum bir sorun çıkarsa izleyici gözünden görmek için. Ek olarak yayın yaptığım sırada telefonu kullanmam gereken durumlar olabiliyor açıkcası.
Aslında 800-900TL C920 almak veya Dslr kamera alıp kumar oynamaktansa problemi olmayan bir iPhone 6 gibi bir telefon alıp Droidcam ile webcam olarak kullanmakta bir seçenek.
Aşağı yukarı tüm seçenekler için cebimden 1000TL'ye yakın para çıkacak en iyi seçimi yapmak istiyorum sadece

Geri
Yukarı