Webcomic nasıl yapılır?

MertEren94

Hectopat
Hikayeli, devamlılığı olan webcomic yapmak istiyorum ama dijital çizim için ekipmanım yok, mouse ile çizmek aşırı zor, telefondan çizebilirim ama o da kolay olmuyor. Normal kağıda çizip dijitale aktarmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok, nasıl yapmam gerektiğine dair, hangi programlar gerekiyor? Bu konu hakkında bayağı sorum var aslında yardım edebilecek yazarsa uzun uzun sorarım. Dijitale geçirdik diyelim nerede paylaşmalıyım mesela?

önce hikayeyi kafamda az biraz oluşturup sonra PC'de not defterine ana hikayeyi detaylıca yazabilirim. Daha sonra karakterleri oluşturup onların özelliklerini de yazarım, ana hikayeyi takip ederken o karakterlerin yapacaklarını kendim düşünerek hikaye kısmını oluşturup çizebilirim ama çizimi nasıl yapmalıyım pek bir fikrim yok. Yardımcı olabilecek tutorial falan varsa atabilirsiniz.

Tavsiyelere açığım kesinlikle dijital yap derseniz nasıl yapmalıyım, kağıda yapacaksam nasıl yapmalıyım hangi kağıdı kullanmalıyım?

Sorularımdan alakasız genel olarak bir webcomic yapmak için gerekli adımları, hikaye akışıdır çizimdir her türlü tavsiyelerinizi yazabilirsiniz, yardımcı olabilecek site, video linki atabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı