Webmarket kargo kaç günde gelir?

Benim takıldığım nokta, madem arkadaşınız neden sizden durduk yere 180 TL kar elde ediyor? Zaten faturayı firma adına kestirerek KDV tarafında güzel bir kar yapacak. Kasa montajı ücretsiz demişsiniz ancak zaten 180 TL artı faturadan elde edeceği karı indirmiş cebe. Daha ne olsun?

Daha ucuza geliyor demişsiniz. O satın aldığı için mi daha ucuza geliyor? O kısmını anlamadım. Tüm parçaları kendiniz alsanız ve herhangi bir bilgisayarcıya sadece kasayı montajlatsanız isteyeceği para azami 50 TL olur.

O konuda yorum yapmak istememiştim ama madem siz konuyu açtınız ben de şeffaf olayım; Webmarket'in de (Firma adı Çözüm) dahil olduğu 5 tedarikçiyle çalışan bir bilgisayarcıyım. İnternetten çalışıyorum, dükkan masrafı vs yok. Sadece bankalara, internet uygulamalarına ve vergilere giden giderlerim var. 100 lira altındaki ufak cihazlarda (fare, USB bellek gibi) karlar %10 civarı, 5000'e kadar %5-6, üzerinde %3-4 civari oluyor. Dikkat ettiğim kadarıyla diğer esnaf da aşağı yukarı bu meblalarla çalışıyor. Toptan alım yapanlar biraz daha yüksek kar koyabiliyorlar. Zaten aksi takdirde Vatan'ın fiyatlarını aştığımız için Müşteri tarafından tercih edilmiyoruz.

Yani 5000 liralık bir alış veriş yapmış olsanız, %5'ten 250 lira para kazanırdım ben sizden. En fazla 300 olurdu ki o da genelde müşteriyi memnun etmek için 40-50 lira düşülüyor en sonunda :)

Arkadaşınız da sonuçta bir işletme, vardır bir bildiği. Buradan yorum yapmam doğru olmaz. O yüzden ben rakamlarımı söylemiş olayım, yorumu sizler yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı