Wester union ile gönderilen para yurt dışından nasıl alınır?

464718

Decipat
Merhabalar wester union ile para gönderme süreci nasıl işliyor? Anladığım kadarıyla banka uygulamasından gönderiyoruz, Akbank kullanıyorum onda bu özellik var. Neyse sonra kod veriyorlar bize o kodla da karşıdaki kişi parayı alabiliyor. Ama sıkıntı şu yurtdışındaki biri hangi yöntemlerle parasını alabiliyor biz direkt banka uygulamasından alıyoruz onu biliyorum da yurt dışındaki biri nasıl alıyor bilen var mı?

Hocam TC Ve mtcn sifre ile alınıyor Burada orada da öyle olması lazım olmadı müsteri hizmetlerini arayın.

Yanlış hatırlamıyorsam western union anlaşmalı her yerden bahsettiğiniz kod ile parayı çekebiliyor. (gönderici alıcı bilgileri de isteyebilir)

Kripto paralar dururken wu da o kadar komisyon ödemeye gerek var mı?

Hocam ben daha önce Rusya'da alan taraf oldum. WU tabelası olan herhangi bir yere girip kodu söyleyip alıyor. Sadece küçük yerler belirli limitlere kadar ödeme yapabiliyordu ona dikkat edin.

Uğraşmayın boştan yere, hem çok fazla kesiyor, hem de paranıza el koyma ihtimalleri oluyor çok büyük meblağ olduğunda. Payoneer kullanın, aynı gün içinde transfer yapıyorlar, ayrıca TL olarak gönderince bankalar herhangi bir ücret de kesemiyor. Şu an kur 8,73. 8,65 iken 1400 dolar aktardım hesabıma, 8,48 üzerinden kur aldı bir de %1'lik bir kesinti, o kadar. ( İşlem masrafı olarak alıyor o kur farkını, güncellenmesini bekleyip vakit kaybetmeyin ) Sürekli para transferi yapıyorum yurtdışından, hiçbir sorun yaşamadım. Ayrıca herhangi bir aracı ile de mağdur olmuyorsunuz. Kesinlikle öneririm. Transferwise vesaire denedim, 2000 dolar üzeri atınca parama el koyup sorular sordular, paramı almamın 2 hafta sürdüğü bile oldu.
Not: Türkiye'den gönderim için büyük ihtimal banka hesabı açmanız gerek payoneer üzerinden. Nasıl işler bilmiyorum, sadece fikir olsun diye yazdım. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı