Western Digital Blue 1 TB 7200Rpm 64Mb Titreme Sorunu

Luck Star

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Haberleşme Mühendisi
Başlıkta yazan ürüne sahibim yaklaşık 7-8 aydır sorunsuz sıkıntısız kullanıyordum hatta çok ta memnundum kendileri SSD kadar olmasa da bayağı hızlı çalışıyor.

Ancak dün başlayan bir titreşim sorunu var. HDD'yi tabii ki de kullanıyor sistem ancak görev yöneticisinde %1 bile değil disk kullanımı.

Kasam Thermaltake Core X31. HDD takılan aparat vida kullanmıyor, plastik geçmeli bir şey ve geçmeli kısımlarda titreşim önleyici bir süngerimsi halka var. Buna rağmen kasayı titretiyor. Hani öyle bozulmuş gibi değil ama sürekli bir şey yüklersin, sürekli HDD'yi kullanırsınız ya aynen öyle titreşim çıkarıyor. Kasadan onun haricinde tek bir ses bile yok.

EVGA güç kaynağından fan sesi geliyordu ilk başlar o sandım ama onu Eco Mode özelliğini açarak fanı kapattım ve artık kasadan fan sesi hiç gelmemekte. Sadece titreşim geliyor ve bunu çözmem şart oldu... Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı