Western Digital Elements 5 TB hard disk alınır mı?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Western Digital elements 5 TB taşınabilir hard diski almayı düşünüyorum. Bu cihazı önerir misiniz?

Yoksa bundan daha iyileri var mı? Daha hızlısı? Bu arada 5 TB'dan daha yüksek kapasiteli modeli yok sanırım. 5 TB'dan daha büyük kapasiteli modeller artık iri hard disk oluyorlar yani taşınabilir olmuyorlar. Normal mi bu?

2011 Yılından kalma dünya kadar bad sektöre sahip eski bir HDD var ve USB 2.0 hızında çalışıyor gibi birşey. 40 MB/s okuma ve yazması var. O disk baya eski ve ömrünün sonuna gelebilir gibi. Diskin çipi zaten paslanmış durumda. Acilen verilerimi kurtarmam gerekiyor.

Merhaba. Western Digital elements 5 TB taşınabilir hard diski almayı düşünüyorum. Bu cihazı önerir misiniz?

Yoksa bundan daha iyileri var mı? Daha hızlısı? Bu arada 5 TB'dan daha yüksek kapasiteli modeli yok sanırım. 5 TB'dan daha büyük kapasiteli modeller artık iri hard disk oluyorlar yani taşınabilir olmuyorlar. Normal mi bu?

2011 Yılından kalma dünya kadar bad sektöre sahip eski bir HDD var ve USB 2.0 hızında çalışıyor gibi birşey. 40 MB/s okuma ve yazması var. O disk baya eski ve ömrünün sonuna gelebilir gibi. Diskin çipi zaten paslanmış durumda. Acilen verilerimi kurtarmam gerekiyor.
Yok Erdemcim alinmaz. Alibaba`da 150 dolara 4 TB gen4 m.2 ssd bulabilirsin.

Yok Erdemcim alinmaz. Alibaba`da 150 dolara 4 TB gen4 m.2 ssd bulabilirsin.
Ama onlar M.2 SSD. Ben taşınabilir cihaz istediğim için ve 5 TB olmak zorunda. Birde ucuz M.2 SSD'lerin ömürlerine pek güven olmaz. M.2 SSD olup 5 TB kapasiteye sahip olup, en uzun ömürlü olanları ve gerçekten hızlı olanlarının fiyatı dudak uçuklatacak kadar pahalı. Ben zaten verilerimi depolamak istiyorum. O hardiskinde tatmin edici bir hızı var bence. 150 MB/s Okuma ve Yazma hızına çıkabiliyor hemde o hardisk 5400 RPM olmasına rağmen. Üstelik avuç içi kadar küçük ve direkt tak çalıştır cihazı. Ekstra AC gücüne ihtiyacı yok. Ayrıca videolardan baktım baya sessizmiş.

Başka tavsiyesi olan var mı?

Son düzenleme:
Ssd almanı tavsiye ederim. Hdd para ve vakit israfıdır. Ssdler için de ssd kapları var. Onlar da taşınabilir gayet. Ayrıca hepsiburada yerine akakçe gibi sitelerden ihtiyaçlarını araştırmanı tavsiye ederim

Ssd almanı tavsiye ederim. Hdd para ve vakit israfıdır. Ssdler için de ssd kapları var. Onlar da taşınabilir gayet. Ayrıca hepsiburada yerine akakçe gibi sitelerden ihtiyaçlarını araştırmanı tavsiye ederim
Tamam bakarım ama SSD 5 TB olunca fiyatı da yükseliyor.

Discordun var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı