Çözüldü Western Digital SN 770 düşük hız veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

akrepveben

Kilopat
Daha fazla  
İyi Sosyaller,

Geçen yıl indirimden Amazon'dan WD SN 770 aldım. 5150 / 4900 ama anakartım B450 idi ve PCI Express 3.0 olduğundan yaptığım testlerde yavaş çıktığını düşünüyordum. ASUS B550 anakart aldım PCI 4.0 mevcut ama maalesef test sonuçları yine aynı. Crystal disk ve blackmagic üzerinden yaptım maalesef değişmedi. WD uygulamasını indirdim evet ürünü görüyor oyun modu kapalıydı açtım ama değişen bir şey yok. Sizce ürün sahte olabilir mi?

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• wd.jpg
    wd.jpg
    159,9 KB · Görüntüleme: 21
  • ssd.jpg
    ssd.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer sistem bileşenleri nedir? Özellikle işlemci etkiler.

Çözüm
İşlemciniz PCI 3.0 desteklediğinden dolayı anakart upgrade yapmanız bir işe yaramamış, işlemciden dolayı PCI 3.0 hızlarında çalışıyor SSD. Sahte olmasıyla alakası yok.

Maalesef R5 5500 ile 4.0 desteği olmuyor. Disk ise sahte gözükmüyor.

Son düzenleme:
Hocam sürücü güncellemesi varsa hem AMD hem de WD'nin bir de güncelleyip deneyin. Destek konularını bilmiyorum güncel sistem kullanmadığım için maalesef. Eğer sistem desteklemiyorsa yine de aldığınız değerler güzel. Başkaları da görür yardımım dokunur diye yazmak istiyorum. SATA disk kullanan kişilere genelde AMD chipset kurma standart Windows sürücüsü kalsın derler. Ben de deneme yaptım. AMD SATA sürücüsünü kurduğum zaman kullandığım diskler yaklaşık %10 daha hızlı çalışıyor test programlarında da görüyorum en az 10-15 MB/s daha yüksek oluyor okuma yazma değerleri. Standart Windows sürücüsü ile kullanınca bayağı düşüyor bu değerler. Oyunlar biraz daha erken açılıyor yükleme süreleri kısalıyor bende. Bu mantık ile varsa güncelleme falan kontrol edin. Tabii sistem desteklemiyorsa yapacak bir şey yok bu şekilde kullanın.

Maalesef R5 5500 ile 4.0 desteği olmuyor. Disk ise sahte gözükmüyor.

İşlemcileri alırken hiç bu değer aklıma gelmezdi. Destekleyen işlemcilerde bu özellik olanları sadece AMD sitesinde mi görebiliyorum? Şimdi o zaman RX 6700 XT'i de mi boşuna almış oldum? Grafik karti da mi etkiliyor bu durum?

Evet hocam ekran kartı da PCIe 3.0 olarak çalışır. Ama bu kart için çok az fark ediyor. AMD sitesinden de bakabilirsiniz. Buraya da sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı