Western Union üzerinden dolandırılmak

Zenff

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bir oyun(FIFA Mobile) hesabı almak için Discord üzerinden biriyle görüştüm kendisi Almanya'da yaşayan bir Türk. Bana daha önceki satışlarından referans gösterdi 3 farklı kişiyle konusturdu güven vermek için ve ben de zaten Almanya'da yaşıyor onun için 50 euro fazla bir para değildir diye düşünerek inandım ve parayı western union üzerinden yolladım (daha önce dolandırılmama rağmen yedim). Fakat parayı çektikten sonra beni engelledi. Referans olarak konusturdugu kişiler de beni engelledi kendisine hiçbir ulaşma şansım yok şu an. Ve hakkında sadece isim soy isim ve yaşadığı şehri biliyorum. Nasıl şikayetçi olabilirim? Paramı geri alabileceğimi sanmıyorum ama en azından ufak bile olsa bir ceza çekmesini istiyorum.

Geçmiş olsun, €50 onlar için ciddi bir miktar. €40 üstü fazla gelir Avrupa insanına. Ceza kesilmesi de zor gibi gözüküyor ülke farkı yüzünden. Daha dikkatli olmanızı öneririm.

Geçmiş olsun, €50 onlar için ciddi bir miktar. €40 üstü fazla gelir Avrupa insanına. Ceza kesilmesi de zor gibi gözüküyor ülke farkı yüzünden. Daha dikkatli olmanızı öneririm.

Aptallık edip gönderdim bu 2. kez oluyor dolandırıldıgım. Biraz araştırdım 3-4 sene içinde belki sonuç alabilirsin dediler fakat avukat 3 4 sene içinde benden 50 eurodan çok para ister diye düşünüyorum. Bu da kulağıma küpe oldu bir daha elden olmadıgı sürece hiçbir ticaret yapmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı