What Remains of Edith Finch İçin Türkçe Yama Çok Gerekli Mi?

MysticVezonTR

Kilopat
Epic Games Launcher'ın bedava dağıtmış olduğu ve oynayan insanların da hikayesinden dolayı çok sevdiği bir oyunmuş kendisi. B1-2 düzeyinde İngilizce'm var ancak hikayeyi tam anlamıyla anlamak için Türkçe Yama kurmama gerek var mı? Yoksa oyun aman aman yüksek bir İngilizce kullanmıyor mu? Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar? :)

A1-B1 gibi seviyelerin arasındaki fark kelimeler oluyor. Adam sana "speed up" yerine "accelerate" diyor mesela:) İnternetteki testler ise sana paso gramer soruyor.

B1-B2 seviyesinde İngilizcem olduğunu düşünüyorum, şuana kadar hiç bir oyunda hikayeyi anlamamazlık yaşamadım. Ha ince göndermeleri, esprileri, kelime oyunlarını veya konuşmalar/yazıların %100'ünü anlıyor muyum? Hayır ancak dediğim gibi hikayeyi ve etrafta neler döndüğünü, neyi niye yaptığımı anlıyorum. "B" seviyesi İngilizcen varsa sen de anlarsın büyük ihtimalle:)

B1-2 Seviyesinde ingilizceniz olsaydı, bu soruyu sormazdınız. İnternet üzerindeki 10 soruluk testlere inanmayın. Ülkemizde yapılan Türkçe yamaların rezalet olduğunu düşünüyorum. Oyun-Çeviri ticari kaygılar yüzünden kemik çevirmenlerini kaybettiği için bitmiştir.
İnternet üzerinden derken? Cambridge onaylı belgem var ona dayanarak söylemiştim. Ve aşırı, mükemmel, herkesle konuşurum, her şeyi anlarım da demiyorum zaten yani bir hava atma amacım yoktu. O seviyede olmama rağmen tam tersine oyunlarda anlayamadığım noktalar olduğu için böyle bir soru sormak istedim.
A1-B1 gibi seviyelerin arasındaki fark kelimeler oluyor. Adam sana "speed up" yerine "accelerate" diyor mesela:) İnternetteki testler ise sana paso gramer soruyor.

B1-B2 seviyesinde İngilizcem olduğunu düşünüyorum, şuana kadar hiç bir oyunda hikayeyi anlamamazlık yaşamadım. Ha ince göndermeleri, esprileri, kelime oyunlarını veya konuşmalar/yazıların %100'ünü anlıyor muyum? Hayır ancak dediğim gibi hikayeyi ve etrafta neler döndüğünü, neyi niye yaptığımı anlıyorum. "B" seviyesi İngilizcen varsa sen de anlarsın büyük ihtimalle:)
Ya herkes beni yanlış anlamış. :/ B seviye ahım, şahım bir seviye zaten değil ve ben de öyle süper İngilizce biliyor değilim bunu kendim de kabul ettiğim için sadece sizlere sormak istedim. :D Ben de sizin dediğiniz gibi oynayacağım herhalde ama tamamen anlamak için mi Türkçe yama yüklesem diyordum. Ama sizin gibi anlayabileceksem benim için sorun yok. :)
Zaten oyunda yazılar görüntüye gömülü. Ne derece düzgün bir Türkçe Yama bulabilirsiniz bilmiyorum. Anlamadığınız yerlerde durdurup Google Translate kullanabilirsiniz. :)
Spoiler yememek için bakmamıştım oynanış videolarına. Oyun söylediğiniz gibiyse Google Amca bir kez daha bizim yanımızda demektir. :D (y) Teşekkürler.

Kalıp farklılıklarını kelime dağarcığın fazla değilse anlayamazsın belki. Onda da 2 saniye durdurup translate eşliğinde öğrenirsin. Ben hiçbir oyunu Türkçe oynamamaya çalışıyorum hikayeden kopmamak için. Berbat ve yanlış çevirileri görmek için dublajı dinlemeniz bile yeterli geliyor.

Şöyle olur. I got it yerine I see der. I see'nin de aynı anlama geldiğini o anda düşünemezsin. Açıp bakarsın. Gibi.

Kalıp farklılıklarını kelime dağarcığın fazla değilse anlayamazsın belki. Onda da 2 saniye durdurup translate eşliğinde öğrenirsin. Ben hiçbir oyunu Türkçe oynamamaya çalışıyorum hikayeden kopmamak için. Berbat ve yanlış çevirileri görmek için dublajı dinlemeniz bile yeterli geliyor.

Şöyle olur. I got it yerine I see der. I see'nin de aynı anlama geldiğini o anda düşünemezsin. Açıp bakarsın. Gibi.
Hmm öyleyse sorun yok, bakabilirim öyle durumlarda. Çok teşekkürler. :)
Oyunu bitirdim ve bence sadece o atmosferle bile her şey anlaşılabilir tabi oyunun sonu dışında. Cidden dedikleri kadar efsane bir oyunmuş tavsiye ederim herkese. (y)

Son düzenleme:
Türkçe yaması mevcut mu internette, ben göremedim ama bulduysanız atar mısınız ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı