WhatsApp 84 GB yer neden kaplar?

WhatsApp uygulamam saçma bir şekilde 84 GB yer kaplıyor ve bunun imkansız olduğunu düşünüyorum. Eski telefonumda da benzer bir sorun yaşıyordum; orada WhatsApp 15 GB yer kaplıyordu, ancak alan daha sınırlıydı. Yeni telefonuma geçtiğimden beri (birkaç ay oldu), WhatsApp 86 GB yer kaplamaya başladı.

Şu anki WhatsApp mesajlarım 3 yıl öncesine kadar yedeklenmiş durumda ve eski telefonumdaki yedeklerle aynı: Aynı gruplar, aynı sohbetler, hiçbir fark yok. Ancak, arkadaşlarımın WhatsApp yedekleri 5 yıllık olmasına rağmen benim yedeklerim neredeyse iki katı fazla yer kaplıyor. Yani, arkadaşlarımın da aynı grupları, sohbetleri ve medyayı yedeklemesine rağmen, yedeklerim onlardan 2 kat daha fazla yer kaplıyor.

Sorunun medyada olmadığını düşünüyorum çünkü WhatsApp'ın "Depolama Kullanımı" bölümünde medya dosyaları sadece 3 GB yer kaplıyor olarak görünüyor. Bu durumu nasıl çözebilirim? Herhangi bir çözüm öneriniz var mı?
Genelde bug sonucu oluyor hocam bende de E football 102 GB yer kaplıyordu endişelenmeyin.

Dün gece yedeklemeye bıraktım yedeklerken telefonon alanı dolmuş ve yedekleyememiş herhalde nasıl olur yaaa.

Telefon değiştirdiğiniz de ya da WhatsApp'ı silip yüklediğinizde eski mesaj ve fotoğrafların kalması.

Nasıl düzeltebilirim peki dediğiniz sorun olabilir.

Genelde bug sonucu oluyor hocam bende de eFootball 102 GB yer kaplıyordu endişelenmeyin.

Bug olmayabilir sonuçta uzun süredir alan sorununu yaşıyorum ve gerçektende kaplıyor o kadar alan yani görsel bir hata değil.

Kralım Android kullanıyorsanız WhatsApp klasöründe voice notes diye bir klasör var. Bende aynı sorunları yaşıyordum WhatsApp'ım absürt şekilde 20-21 GB'a yakın yer kapliyordu voice notes klasörünü temizleyince 15-16 GB yer açılmıştı. Ama tabii medya ve mesajlarımda bir eksiklik ya da silinme olmadı.

O klasörün hepsini sildim mesajlar geri yüklensinmi diyor tekrar wp ye girdiğimde hayır desemde yedekleri tekrar yüklüyor zorla.

Dün gece yedeklemeye bıraktım yedeklerken telefonon alanı dolmuş ve yedekleyememiş herhalde nasıl olur yaaa.

Bug olmayabilir sonuçta uzun süredir alan sorununu yaşıyorum ve gerçektende kaplıyor o kadar alan yani görsel bir hata değil.

O klasörün hepsini sildim mesajlar geri yüklensinmi diyor tekrar wp ye girdiğimde hayır desemde yedekleri tekrar yüklüyor zorla.
Anladım hocam genelde forumda temizlemek işe yarıyor Benim favori aracım olan SD Maid: Sistem Temizlik Aracı - Google Play'de Uygulamalar SD Maid ile tarama yapın gereksiz-önbellek dosyaları bulup temizler ve sorununuz çözülür.

Kralım Android kullanıyorsanız WhatsApp klasöründe voice notes diye bir klasör var. Bende aynı sorunları yaşıyordum WhatsApp'ım absürt şekilde 20-21 GB'a yakın yer kapliyordu voice notes klasörünü temizleyince 15-16 GB yer açılmıştı. Ama tabii medya ve mesajlarımda bir eksiklik ya da silinme olmadı.

Sanırsam sizin dediğiniz gibi o klasörü silince bir anda 15 GB'ye kadar düştü şu anda sohbet yedeğini geri alıyor aldıktan sonra bir daha bakacağım umarım eski yedekler gitmemiştir.

Anladım hocam genelde forumda temizlemek işe yarıyor benim favori aracım olan SD Maid: Sistem Temizlik Aracı - Google Play'de Uygulamalar SD maid ile tarama yapın gereksiz-önbellek dosyaları bulup temizler ve sorununuz çözülür.

Tamam eyvallah ben bir bakayım.

Backups and databases klasörüne bir bakın. Önceki yedeklerin boyutu yüzünden de olabilir.

Databases klasöründe 4,5 GB yer kapladığını gösteriyor sadece. denemek için wp sildim tekrardan yükledim (öncedende birçok kez denemiştim) dosyaları kontrol ettim bir anormallik yok ama uygulamanın kapladığı yere gelince 80GB yer kaplıyor anlamadım gerçekten dosyalarında hiçbirşey bu kadar yer kaplamazken uygulama neden bu kadar alan kaplar.

Son düzenleme:

Düzeltmek için önce WhatsApp'ı silin sonra dosyalardan WhatsApp'a girin ve her şeyi silin eğer eski yazışmalarınızın kalmasını istemiyorsanız yapın tabii.

Düzeltmek için önce WhatsApp'ı silin sonra dosyalardan WhatsApp'a girin ve her şeyi silin eğer eski yazışmalarınızın kalmasını istemiyorsanız yapın tabii.

Yani fotoğraf ve videoların yedeği var onları kaybetsem sorun olmazda yazışmaların kaybolmaması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı