WhatsApp Aero güvenilir mi?

Saçmaladın. Google ile kimliği belirsiz birilerinin yaptığı adam akıllı gizlilik politikası bile olmayan bir uygulamayı bir mi tutuyorsun? WhatsApp senin mesajlarını okumuyor veya resimlerini depolayıp görüntülemiyor. Whatsapp Aero'nun mesajlarını görüp medyalarını depolamadığının garantisi yok.
Virustotal sonuçlarını da attım.

Haricen özel hayatınız değerliyse ilk Google ve Facebook ile alakalı şeyleri bırakmanız lazım.

Kısaca çok kafaya takmayın o özel hayatınızın değerini.

Virustotal sonuçlarını da attım.

Haricen özel hayatınız değerliyse ilk Google ve Facebook ile alakalı şeyleri bırakmanız lazım.

Kısaca çok kafaya takmayın o özel hayatınızın değerini.
Facebook kullanmıyorum. Google reklam kişiselleştirme ve konum takibi, arama geçmişi gibi bütün ayarlar kapalı kullanıyorum. Özel hayatım değerli. Hele attığım mesajlar, gönderdiğim fotoğraflar çok daha önemli.

Virüs Total sonuçları o uygulamanın veri hırsızlığı yapıp yapmadığını göstermez ki. İçinde malware olup olmadığını gösterir. Attığın mesaj adamların kendi sunucusundan geçiyorsa o mesajı her türlü okurlar. Virüs Total sonuçlarında da böyle bir şey çıkmaz.

Facebook kullanmıyorum. Google reklam kişiselleştirme ve konum takibi, arama geçmişi gibi bütün ayarlar kapalı kullanıyorum. Özel hayatım değerli. Hele attığım mesajlar, gönderdiğim fotoğraflar çok daha önemli.

Eğer WhatsApp kullanıyor iseniz Facebook ürünü kullanıyorsunuz.

Google ve Facebook aslında güvenlik açısından kötü değiller.

Fakat gizlilik konusuna gelince iyi olduklarını söyleyemem.

O seçenekleri kapatmanın pek işe yarayacağını düşünmüyorum haricen çünkü kapalı kaynak kodlu yani hepsi kapalı olsa bile veri gönderebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer WhatsApp kullanıyor iseniz Facebook ürünü kullanıyorsunuz.

Google ve Facebook aslında güvenlik açısından kötü değiller.

Fakat gizlilik konusuna gelince iyi olduklarını söyleyemem.

O seçenekleri kapatmanın pek işe yarayacağını düşünmüyorum haricen çünkü kapalı kaynak kodlu yani hepsi kapalı olsa bile veri gönderebilir.
Facebook beni alakadar etmiyor, fakat Google ayarları kapalı olduğu halde veri gönderiyor olsaydı yakalanmaları sonucunda büyük yaptırım uygulanırdı. Facebook veri ihlalleri nasıl ortaya çıktıysa aynı şekilde Google'da da çıkar ki Chrome gizli sekme olayını biliyoruz. Ortaya çıkabilen şeyler bunlar fakat bahsettiğim ayarların kapalı olduğunda bile veri gönderdiğine dair bir haber okumadım. Gizlilik önemli, güvenlik de önemli. Zaten hepsi çalıyor diyerek her uygulamaya bilgilerimi veremem. Kendimce yapabildiğim kadar önlemimi alırım. Saçma sapan ne olduğu belirsiz uygulamalara özellikle mesajlaşma uygulamalarına hiç güvenmem.

Facebook beni alakadar etmiyor, fakat Google ayarları kapalı olduğu halde veri gönderiyor olsaydı yakalanmaları sonucunda büyük yaptırım uygulanırdı. Facebook veri ihlalleri nasıl ortaya çıktıysa aynı şekilde Google'da da çıkar ki Chrome gizli sekme olayını biliyoruz. Ortaya çıkabilen şeyler bunlar fakat bahsettiğim ayarların kapalı olduğunda bile veri gönderdiğine dair bir haber okumadım. Gizlilik önemli, güvenlik de önemli. Zaten hepsi çalıyor diyerek her uygulamaya bilgilerimi veremem. Kendimce yapabildiğim kadar önlemimi alırım. Saçma sapan ne olduğu belirsiz uygulamalara özellikle mesajlaşma uygulamalarına hiç güvenmem.
Kişisel görüş açıkcası bu hocam.

Sanal makine içine Whatsapp Aero kurup ağ trafiğine bakacağım az sonra. :)

Kişisel görüş açıkcası bu hocam.

Sanal makine içine Whatsapp Aero kurup ağ trafiğine bakacağım az sonra. :)
Deneyimlerinizi paylaşın hocam. Temiz bile olsa güvenmem ne olacağı belli olmaz, kodları bilmiyoruz. WhatsApp orijinal uygulaması gibi bağımsız kontrollerden geçen bir uygulama değil sonuçta.

Kurup kurmama konusunda çok kararsız kaldım. :(
Hocam eğer ihtiyacınız yoksa tavsiye etmem.

Dediğim gibi sıkıntı yoktu fakat bir süreliğine ban yeme ihtimaliniz var. (Özellikleri sıklıkla kullanacaksanız.)

Sırf tema için kullanacaksanız büyük ihtimal sıkıntı olmaz ama garanti vermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı