WhatsApp, Anlık Video Mesaj Özelliğini Kullanıma Açtı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
WhatsApp Anlık Video Mesajlaşması

WhatsApp, bu yılın başlarında hem Android hem de iOS’ta test etmeye başladığı Anında Görüntülü Mesajlar adlı yeni özelliği nihayet kullanıma sundu. Adından da anlaşılacağı gibi, WhatsApp artık tıpkı sesli mesajlar gibi arkadaşlarınıza ve ailenize kısa videolar göndermenize izin veriyor. Şirket, bir blog gönderisinde, ister bir arkadaşınıza iyi bir haber vermek, isterse de doğum günü kutlama […]

Devamı: WhatsApp, Anlık Video Mesaj Özelliğini Kullanıma Açtı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Eki Görüntüle 1879640
WhatsApp, bu yılın başlarında hem Android hem de iOS’ta test etmeye başladığı Anında Görüntülü Mesajlar adlı yeni özelliği nihayet kullanıma sundu. Adından da anlaşılacağı gibi, WhatsApp artık tıpkı sesli mesajlar gibi arkadaşlarınıza ve ailenize kısa videolar göndermenize izin veriyor. Şirket, bir blog gönderisinde, ister bir arkadaşınıza iyi bir haber vermek, isterse de doğum günü kutlama […]

Devamı: WhatsApp, Anlık Video Mesaj Özelliğini Kullanıma Açtı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
WhatsApp önce bize gelen dolandırıcı mesajları çözsün.

Onunla WhatsApp'ın alakası yok ki. Numaralarımız zaten tabiri caizse ''public'' olmuş, yayılmış her yere. WhatsApp numaralarımızın sızmasına karşı ne yapabilir?
Mühendisleri yok mu, onu da mı biz düşünelim?

Yapacakları bu numaraların otomatik mesaj olup olmadığını saptayacak bir yapay zeka yapmaları, her gönderilen otomatik mesajlar bloklanıp onlara özel ayrılmış bir veri tabanına yüklenir ve bu numaralar başka numaralara mesaj atmaya kalktığında yasaklanır.

Al sana çözüm.

Mühendisleri yok mu, onu da mı biz düşünelim?

Yapacakları bu numaraların otomatik mesaj olup olmadığını saptayacak bir yapay zeka yapmaları, her gönderilen otomatik mesajlar bloklanıp onlara özel ayrılmış bir veri tabanına yüklenir ve bu numaralar başka numaralara mesaj atmaya kalktığında yasaklanır.

Al sana çözüm.

Aldım çözümü aldım da, milyar çeşit dolandırıcı mesaj taslağı var, dediğin şey düzgün çalışmaz. Ayrıca otomatik mesaj tarzı değil, daha çok bire bir iletişime geçiyor dolandırıcılar, ikna yolu ile dolandırıcılık daha yaygın. Sistem buna işlemez.

Aldım çözümü aldım da, milyar çeşit dolandırıcı mesaj taslağı var, dediğin şey düzgün çalışmaz. Ayrıca otomatik mesaj tarzı değil, daha çok bire bir iletişime geçiyor dolandırıcılar, ikna yolu ile dolandırıcılık daha yaygın. Sistem buna işlemez.
Meta da bizim numaralarımızı korumaz zaten, dediğin gibi önlem mümkün görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı