Whatsapp bilgi paylaşımı hakkında

Sabah uykulu uykulu onaylayan beni korkutmuş olaydır. Acaba bu "yasal" kılıf altında veri toplama işlemine 8 şubattaan itibaren mi başlayacaklar? Veya bundan önceki verilerimin paylaşımı söz konusu mu? Yardımcı olabilir misiniz?

Zaten bilgilerini alıyorlardı. Şimdi sadece yasal bir kılıf uydurdular. Zaten sen bunları kabul etmeden önce de senden bu bilgileri alıyorlardı o kadar endişelenmeye gerek yok.

Tuşlu telefona geçmen hiçbir şey değiştirmez çünkü SIM kartından bile senin konumunu bulabilirler.

Yani bu kadar gizlilik merakın varsa teknolojik aletleri kullanmaman gerekiyor.

Bu arada şu videoyu izlemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keşke Türkiye'deki tüm dayıları ve telefon kullanmayan bilmeyen insanları bir anda Telegram'a geçirmenin bir yolu olsa.
Neden? Daha mı güvenli?
Telefonu satmak yerine daha güvenli uygulamalar (Signal, Telegram) tercih edilebilir.
Telegram mı daha güvenli?
Ben main olarak Telegram'ı kullanıyorum Whatsapp'a göre bayağı iyi. Ama millet ısrarla hala Whatsapp kullandığı için mecburen bulunduruyorum. Umarım bu olaylar yüzünden Telegram'a giriş yapar çoğu kişi.
Neden? Daha mı güvenli?
Paranoya olmayın, 7 Şubat olmadan telegram geçin. İnstagram hikaye gibi yerlerden Telegram geçtiğinizi duyurun. Eğer nadir konuştuğunuz varsa İnstagram DM'den konuşun.
Neden? Daha mı güvenli?

Toplu cevap: Hayır, değil.

Neden? Daha mı güvenli?

Telegram mı daha güvenli?

Neden? Daha mı güvenli?

Neden? Daha mı güvenli?

Toplu cevap: Hayır, değil.
Kanıtlayamadığın iddia doğru değildir. Bana Telegram'ın giydiğin donuna kadar veri topladığını kanıtlayamazsan yanlış bilgi olarak şikayet edeceğim. Bana kanıtla dersen bu bildirim her şeyi kanıtlıyor.

Telefonu satmak yerine daha güvenli uygulamalar (signal, telegram) tercih edilebilir. Gerçi apartman ve okul grupları yapar mı bilmem.

Hocam gruplar olmasa hiç sıkıntı yok. Telefonu satmak ve tuşlu telefona geçmek sosyal platformlardan tamamen kurtulmak için söyledim. Ama tamamen kurtulmak mümkün değil sanırım😢😀

Kanıtlayamadığın iddia doğru değildir. Bana Telegram'ın giydiğim dona kadar veri topladığını kanıtlayamazsan yanlış bilgi olarak şikayet edeceğim.
Kırmızı benekli pembe tanga?
Ek: Lütfen et, yalvarırım.
Bana kanıtla dersen bu bildirim her şeyi kanıtlıyor.
Uygulamalar>Telegram>İzinler.
Google>Telegram kullanıcı sözleşmesi.
Google>Telegram veri sözleşmesi.

Herhangi bir Telegram "faciasında" bu mesajları hortlatacağım, eğlenelim biraz.
Cem yılmazın dediği gibi "fbi senin boklu hesabını ne yapsın?"
Facebook bizim boklu WhatsApp görüşmelerimizi ne yapsın?
Şunu anlasalar, kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar. Halbuki 8000000000000/1 değerleri var, o kadar bile yok; her ülkenin verisinin fiyatı farklıdır. Afrika vatandaşı verisi 0.10$ ise (alım gücüne göre oluyor fiyatlandırma) Kanada vatandaşı verisi 2$.

Son düzenleme:
Şu kısımda biraz abarttınız gibi geldi...

Zorunluluktan dolayı kabul edeceğim.
Abartmış olabilirim , hocam benimde sınıf grupları felan var ne yapacağımı bilmiyorum kendimi atacağım en son. 😀
Mantıklı bir hareket olacağı aşikar ama belirli başlı akıllı cihazlara ihtiyaç duyuyoruz.

Bunlar okul grupları olsun, çeşitli iletişim nedenleri olsun Whatsapp'tan vazgeçilemiyor. Hiç telefon kullanmayan birisi bile bu iletişim gerekliliği yüzünden düşük segment telefon tercih ediyor.
Evet akıllı cihazlara kesinlikle ihtiyaç var hele şu zamanda... Gruplardır, canlı derslerdir bilmiyorum ne yapacağımı.
Neden telefon değiştirmeye gerek duydunuz onu tam anlayamadım.
WhatsApp yerine alternatiflerine geçin.(Zorunluluk yoksa)

Artık midem kalktıda diyebilirim. İster istemez her türlü şeyi görüyorsunuz hocam internette telefon değiştirmek aslında bunlardan artık kurtulma isteğim gibi hani derler "alo desin yeter" bende öyle diyorum artık 😀ister istemez kendilerine bağımlı hale getirdiler bizi ne yapacağımı bilmiyorum.
Zaten bilgilerini alıyorlardı. Şimdi sadece yasal bir kılıf uydurdular. Zaten sen bunları kabul etmeden önce de senden bu bilgileri alıyorlardı o kadar endişelenmeye gerek yok.

Tuşlu telefona geçmen hiçbir şey değiştirmez çünkü sım kartından bile senin konumunu bulabilirler.

Yani bu kadar gizlilik merakın varsa teknolojik aletleri kullanmaman gerekiyor.

Bu arada şu videoyu izlemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyu açmadan izlemiştim hocam sağ olun birazda bu videodan mı paranoyak olduk acaba. 😁 🤔
Sabah uykulu uykulu onaylayan beni korkutmuş olaydır. Acaba bu "yasal" kılıf altında veri toplama işlemine 8 şubattaan itibaren mi başlayacaklar? Veya bundan önceki verilerimin paylaşımı söz konusu mu? Yardımcı olabilir misiniz?
Bende ne yaptığımı hatırlamıyorum bilerek sabah gönderdiler herhalde.😢 Sanırım 8 şubattan itibaren başlayacaklar yanlış söylediysem affedin bende bilmiyorum tam olarak.
Saçma, 8 milyar insan arasında değerli birisi değilsin. Verilerini alıp sana reklam gösterecekler, satacaklar; sattıkları kişiler sana özel reklam gösterecek.
Yıllardır olan şet artık legal.

"Alternatiflere geçelim" kafasında olan arkadaşlara hatırtlatma:
- Telegram daha güvenli değil, daha güvensiz. Rus şirketi :D.
- Her uygulama bu verileri depoluyor.
Çok haklısınız biz kimiz ki 😁 genede tedirgin oluyor hocam insan.
Düşünüyorum, ama okul meselesi yüzünden olmuyor. Okul hocalarını başka bir uygulamaya geçirsek bir ton zahmet zaten, Teams'e bile daha adapte olamadılar, WhatsApp'tan ödev yolluyorlar.

Hocalar Teams'ten yollayabilse gerek kalmayacak WhatsApp'a...
tam olarak aynı durumdayız 😢

Son düzenleme:
Arkadaşlar, maalesef elimizden hiçbir şey ama hiçbir şey gelmiyor, gelemez de. Zaten yıllardan beri yapılıyordu tek olan şey yasal hale gelmesi. Bunun olmasının sebebi de Apple'ın Facebook'u bir nevi tehdit etmesi. Bizi izliyorlar, ve elimizden(tuşlu veya sim kartsız telefon kullanmak dışında) hiçbir şey gelmiyor. Telegrama geçen arkadaşlara söylüyorum, onlar da aynı şeyi yapıyor. Bundan sonra herkes konuşmasına vs. dikkat etsin.

Geri
Yukarı