WhatsApp bilinmeyen numaradan gelen mesaj virüs bulaştırır mı?

Roadsjr

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar tanımadığım WhatsApp numarasından mesaj aldım ve kim olduğunu sordum. X adında bir kızı söyledi. Kendisine cevap olarak aradığı kişinin olmadığımı belirttim, kendisi hala ısrarcı bir şekilde yanlış numara vs. çevirmem diyerek diretmeye devam etti, ve sonrasında WhatsApp üzerinden sesli olarak aradı, ama ses vermedi. Ben de kapattım haliyle. Daha sonra yine siz kimsiniz diye sordu vs. . Diyaloğun sonunda kendisi daha rahatsız etmeye devam ederse polise şikayet edeceğimi belirttim ve ondan sonra yazmadı daha. Bende bir süre sonra engelleyip rapor ettim WhatsApp'a. Asıl sizlere sormak istediğim ise bu kişiden sohbet yolu ile virüs bulaştırabilir mi telefonuma onu öğrenmek istiyorum. Saygılarımla.

Sohbet yoluyla virüs bulaşabilecegini sanmiyorum.Sadece bir yanlis numara olabilir ve günahını almayalım ancak mesaj yazan kişide problemler olabilir.Çok şüphe duyduysanız bu siteye tel no nuzu yazın ve ss atın eger tel no nuz bir sitede ifsalandiysa gösterir.

Sohbet yoluyla virüs bulaşabilecegini sanmiyorum.Sadece bir yanlis numara olabilir ve günahını almayalım ancak mesaj yazan kişide problemler olabilir.Çok şüphe duyduysanız bu siteye tel no nuzu yazın ve ss atın eger tel no nuz bir sitede ifsalandiysa gösterir.
Belirttiğiniz siteye baktım temiz çıktı

Belirttiğiniz siteye baktım temiz çıktı
Haberlerde bu konu ile alakalı 2016 yılında yayınlanmış şöyle bir şeye rastladım sizce tehlike altındamıyım acaba ?
Whatsapp'dan gelen mesajlar aracılığıyla yayılan virüsler kabusunuz olabilir. Çünkü gelen spam mesajlar açıldığı andan itibaren telefonunuzda tüm bilgilerinizi kopyalıyor. Gelen spam mesajdaki dosya açıldığı anda aktifleşen virüs saniyeler içerisinde tüm telefonunun içine yayılıyor.
Haberlerde bu konu ile alakalı 2016 yılında yayınlanmış şöyle bir şeye rastladım sizce tehlike altındamıyım acaba ?
Whatsapp'dan gelen mesajlar aracılığıyla yayılan virüsler kabusunuz olabilir. Çünkü gelen spam mesajlar açıldığı andan itibaren telefonunuzda tüm bilgilerinizi kopyalıyor. Gelen spam mesajdaki dosya açıldığı anda aktifleşen virüs saniyeler içerisinde tüm telefonunun içine yayılıyor.

Yalan haberler sırf izlensin diye.

Geri
Yukarı