WhatsApp cihazdaki verileri nerede tutuyor?

mustafa08

Hectopat
WhatsApp üzerinden çoklu video gönderimi esnasında cihaz yetersiz hafıza uyarısı verdi ve videoları gönderemeden uygulamayı kapattım. Ancak depolama miktarında belli bir düşüş olmuş durumda. Video gönderimi esnasında uygulama ayarlarında WhatsApp'ın verilerinde göndermek istediğim videoların boyutu kadar bir artış oluyor. Gönderimden sonra veya gönderimi iptal ettiğimde bu boyut düşüyor lakin gönderimi tamamlayamadığım ya da uygulamayı normal yollarla kapatamadığı için sanırım bu videoların birer kopyası kalmış durumda.

Sözün özü WhatsApp cihazdaki verileri nerede tutuyor. Ayarlardan verileri temizle demeden bunları silmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar varsa USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağla. Daha sonra.
1. güvenlik için bir kere telefon tuş kilidini aç.
2. telefon klasörüne tıkla ve oradan WhatsApp klasörüne gir Media klasörün içinde tüm gönderilen ve gelen fotoğraf ve videolar var.

Adsaasasız.png

Sent klasöründe başarılı bir şekilde gönderilen videolar depolanır. Zaten onların da boyutu orjinaline göre epey küçük olur.
Sorunu çözdüm. Watsapp klasörünün içersinde gizli olarak duran Shared isimli bir klasör var. Klasörün içerisinde göndermiş olduğum videolarla tamamıyla aynı boyutta bir dosya vardı. Sorunun oluştuğu tarihte oluşturulan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı