WhatsApp, Dosya Paylaşım Sınırını 2 GB’a Yükseltiyor

Whatsapp'ın bunu yapma sebebi çok belli Can Değer'in sözü geliyor aklıma;
Bir şey bedava ise müşteri sizsiniz.
Sonuç olarak sunucu parasını bizim 2 GB'lik dosyalardan çıkarcak :D

2 GB alanı bulut olarak kullanmak ne kadar verimli olabilir ki? Herkes aynı şeyi söylemiş ama ücretsiz daha fazla alan veren birçok servis var. En azından paylaşabiliyorsunuz, yüklemeyi durdurabiliyorsunuz, birden çok cihazdan daha sorunsuz erişebiliyorsunuz.

Kayıpsız olarak medya paylaşımı gelse daha güzel olur. Evet, belge olarak yükleyince sıkıştırmıyor ama yine de uğraşmak istemiyor insan.

Direkt video veya fotoğraf atınca kalite düşmüyor muydu? Sıkıştırıp yüklemek daha mantıklı değil mi?
Barındırma amacıyla değil de hemen torrentten, Yify gibi yerlerden indirip arkadaşına film atacak kişileri kastetmiştim. Büyük çoğunluk bu amaçla kullanacak zaten çünkü depolama amacıyla kullanmak bence mantıklı değil. Ayrıca m1080p´de bitrate değeri zaten düşük olduğu için WhatsApp´ın videoyu işlemden geçirmesi çok bir etki etmeyecektir.

Anca getirdiler derken? Asıl amacı mesajlaşma olan bir uygulamada 2 GB'a kadar dosya paylaşabilmek çok saçma. Her iki tarafın da işine yarayacak orası ayrı.

Asıl amacı mesajlaşma falan değil. Çok farklı amaçlarla kullanan insanlar var. CEO'sundan tut lise öğrencisine kadar. Madem video paylaşma özeliği koymuş, kaliteli çekim yaparak attığım 3 dakikalık video için bile "Ben bunu atamam." dememeli. Bir videoyu arkadaşlara 2 part halinde atacaksam ben bu uygulamayı niye kullanayım? Çağın gerisinde kaldı gayet. Telegram bu özelliği yıllardır sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı