Çözüldü WhatsApp Drive yedeği bulunmasına rağmen yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zerons

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 3600
GPU: GIGABYTE Eagle RTX 3050
Anakart: ASUS Prime B450M-K II
RAM: GSKILL Ripjaws 8x2 3200MHz DDR4 RAM
Kasa: Corsair Spec Delta RGB
PSU: Corsair CV550 550W
SSD: Kioxia Exceria NVMe M2 500GB
Monitör: GIGABYTE G24F-2
Klavye: AOC GK200s
Fare: Trust GXT180 Kusan
Mikrofon: Trust GXT232 Mantis
Kulaklık: Rampage RM-K27 X-Jammer
Gamepad: Polosmart PSG05
Telefon: Xiaomi Redmi Note 8 Pro 8/128
Bileklik: Xiaomi Mi Band 5
Merhaba, gece telefonumu formatlarken WhatsApp'ın yedeğini almıştım, şu an yedek WhatsApp'ta gözüküyor ama geri yüklemem için herhangi bir seçenek vs. yok. Sorun belki Drive depolama alanındandır diye düşünerek 100GB depolama aldım ama işe yaramadı.

Çözüm
Sorun çok garip bir şekilde çözüldü, WhatsApp'ın verilerini sıfırlayıp uygulamaya giriş yapmadan ayarlar üzerinden tüm izinleri verip öyle denedim. Şu an yedeği buldu ve geri yüklüyor, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.
WhatsApp yedeğinizin bulunduğu Gmail hesabını telefonunuza eklediniz mi?

İlginç. Normalde direkt görüp yedeği yüklemesi gerekiyor.

Bu WhatsApp'ın sohbet yedekleme muhabbeti çok can sıkıcı zaten. Telegram gibi bir şey getiremediler ki sen giriş yaptığında mesajların otomatik gelsin. Elinde yedek dosyan yoksa sohbetlerini kaybediyorsun ama mesajlar zaten sunucuda. Ne rezillik ama.

Bir çözüm yolu aklıma gelmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir bakın isterseniz.

İşte bende arada bulunan geri yükleme kısmı çıkmıyor, anlamadım gitti.

Bu WhatsApp'ın sohbet yedekleme muhabbeti çok can sıkıcı zaten. Telegram gibi bir şey getiremediler ki sen giriş yaptığında mesajların otomatik gelsin. Elinde yedek dosyan yoksa sohbetlerini kaybediyorsun ama mesajlar zaten sunucuda. Ne rezillik ama.

Tamamdır hocam, sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Katiliyorum hocam.

@Kernelginar hocam kurduğum ROM'la alakası var mıdır sizce? Project Elixir Android 14 kurmuştum, önceden EvolutionX Android 12 vardı.

WhatsApp'ı silip kullanmamanızı öneririm.

Yedekler konusunda her zaman yüz üstü bırakan bir uygulama ve benim şansıma mı bilmiyorum ama bir kere bile düzgün çalıştığını göremedim.
Yedeği düzgün şekilde geri yüklese bile yine çoğu medya kayboluyor, o ayrı konu.

Yine de kullanmak istiyorsanız önerim 3. parti bir WhatsApp uygulaması indirip yedekleri kendi telefon hafızanıza kaydetmeniz olur. (ben WhatsApp'ın dosya konumunu SD karta ayarlamıştım, yedekleri de SD karta alıyordum. Telefon bozulduğunda SD kartımda duruyordu tüm video resim PDF dosyaları ve yedekler)

Bu arada aklına Aero gelirse onu hiç önermiyorum, onun yedek alması da sıkıntılı ve son olarak telefonunun Android olması lazım 3. parti modlu WhatsApp kurabilmek için

Yeni konular

Geri
Yukarı