Çözüldü Whatsapp "ffmpeg.dll" hatası

• Konuyu başlatan insann
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 13B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

insann

Hectopat
ffmpeg.dll bulunamadı hatası veriyor WhatsApp.

whatsapp.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Recep Baltaş
Bende de aynı sorun var.
K-Lite zaten yüklüydü, update falan yaptım yine de işe yaramadı.

Edit: Yabancı kaynaklardan anladığım kadarıyla sorun güncellemeden kaynaklanıyormuş; Masaüstümdeki kısayol dosyasını
C:\Users\USER\AppData\Local\WhatsApp\app-2.2134.10 klasörü içindeki WhatsApp.exe dosyasına yönlendirdim. Bu şekilde kullanıyorum. 👍
@Recep Baltaş
Bende de aynı sorun var.
K-Lite zaten yüklüydü, Update falan yaptım yine de işe yaramadı.

Edit: Yabancı kaynaklardan anladığım kadarıyla sorun güncellemeden kaynaklanıyormuş; masaüstümdeki kısayol dosyasını.
C:\Users\USER\AppData\Local\WhatsApp\app-2.2134.10 klasörü içindeki WhatsApp.exe dosyasına yönlendirdim. Bu şekilde kullanıyorum. 👍

Arkadaşın da dediği gibi sorun güncellemeden kaynaklanıyor ve WhatsApp patch atarken bir önceki sürümü de PC'nizde bırakıyor. Direkt bir önceki sürümün .exe dosyasını açarsanız sıkıntı kalmayacaktır.

Aynın sorun bende de nüksetti. Çare olarak kurulum dosyasının indirdim, oradan açıp yazışmaları yapıyorum öyle açılıyor.

Aynı sorun bende oluştu.. Çözüm olarak Kullanıcılar/(kullanıcı adınız)/appdata/local adresindeki whatsapp klasörüme gidip (gizli klasörler görünür şekilde) app-2.2134.10 ve app-2.2138.13 olmak üzere iki klasör gördüm, her ikisininde de uygulamayı açacak kendi whatsapp.exe'leri var. Ancak yeni olan app-2.2138.13 sürümü içinde ffmpeg.dll dosyası yok, eski sürüm olan app-2.2134.10 klasörü içerisi ise eksiksiz. App-2.2134.10 klasörü içindeki whatsapp.exe 'nin üzerine sağ tıklayıp kısayol oluştur dedikten sonra onu da masaüstüne attım.Şimdilik sorunsuz kullanıyorum..Not sorunu google 'a : ''whatsapp web ffmpeg.dll error '' diye arattım ve ilk çıkan yabancı bir sitede yapılan bir yorumu translatede çevirip denilen tavsiyeyi uyguladım...Bende işe yaradı..

Kullanıcılar/(kullanıcı adınız)/appdata/local/app-2.2134.10 içindeki .exe çalışıyor sadece şuan.

Teşekkürler hedef ve başlama yerine aynı yolu yapıştırdım sorun gitti. Hatta C:\Users\xxxx\AppData\Local\WhatsApp\app-2.2134.10 içindeki WhatsApp uygulamasını masaüstü kısayol yaptım oyle duzeldi.

Aynı sorun bende oluştu. Çözüm olarak Kullanıcılar/(kullanıcı adınız)/appdata/local adresindeki WhatsApp klasörüme gidip (gizli klasörler görünür şekilde) App-2.2134.10 ve App-2.2138.13 olmak üzere iki klasör gördüm, her ikisinin de de uygulamayı açacak kendi whatsapp.exe'leri var. Ancak yeni olan App-2.2138.13 sürümü içinde ffmpeg.dll dosyası yok, eski sürüm olan App-2.2134.10 klasörü içerisi ise eksiksiz. App-2.2134.10 klasörü içindeki whatsapp.exe'nin üzerine sağ tıklayıp kısayol oluştur dedikten sonra onu da masaüstüne attım. Şimdilik sorunsuz kullanıyorum. Not sorunu Google'a: "WhatsApp Web ffmpeg.dll error " diye arattım ve ilk çıkan yabancı bir sitede yapılan bir yorumu translatede çevirip denilen tavsiyeyi uyguladım...Bende işe yaradı.

Bu arkadaşın dediği gibi de olabilir ama bende WhatsApp exe yerine sadece WhatsApp çıktı. Siz durumu arkadaşın dediği yerden 2.2138.13 şu sürüm olan en son sürümü silebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı