Çözüldü WhatsApp fotoğraf kalitesini düşürüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

J0kerdede

Kilopat
Arkadaşlar fotoğraflarımı arkadaşımı iPhone X'den çekiyorum ve o da bana WhatsApp'dan atıyor ama kaliteyi bir tık bozuyor gibi. Sizde de öyle mi alternatif olarak nereden atabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
WhatsApp'ta ataş tuşuna bastıktan sonra belgeleri seçin. Sonraki ekranda çekilen fotoğrafı bulun ve gönderin. Fotoğraf 60 MB bile olsa kalite bozulmaz. Ama IPhone'da belgeler tuşundan sonra fotoğrafı nasıl bulur bilmiyorum iPhone kullanmadım daha önce.
WhatsApp'ta ataş tuşuna bastıktan sonra belgeleri seçin. Sonraki ekranda çekilen fotoğrafı bulun ve gönderin. Fotoğraf 60 MB bile olsa kalite bozulmaz. Ama IPhone'da belgeler tuşundan sonra fotoğrafı nasıl bulur bilmiyorum iPhone kullanmadım daha önce.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar fotoğraflarımı arkadaşımı iPhone X'den çekiyorum ve o da bana WhatsApp'dan atıyor ama kaliteyi bir tık bozuyor gibi. Sizde de öyle mi alternatif olarak nereden atabiliriz?

Bunu en basit şu şekilde öğrenebilirsiniz: Fotoğrafın çekildiği telefondan, fotoğrafın çözünürlük ve boyutunu (xx.x mb vs.) kontrol edip Whatsapp ile gönderilen telefonda çözünürlük ve boyut kontrolü yaparak kaliteyi görmeye çalışabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla fotoğraf da olsa, video da olsa whatsapp kaliteyi düşürerek karşı tarafa daha rahat ulaştırmanızı sağlıyor. Bu durum iOs veya Android fark etmeksizin yaşanır.

Bu arada arkadaşın Google drive'a yükleyip klasör linkini sana paylaşabilir alternatif olarak.

Geri
Yukarı