Whatsapp gruptaki mesajları silememe sorunu

Alp Güzel

Kilopat
Yer
Ataşehir/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Whatsapp'ta üyesi olduğum 2 grupta aşırı mesaj birikmesi olduğu için tıklayınca açılmaları 1 dakikayı buluyor. Gruptaki tüm mesajları silen "Sohbeti Temizle" seçeneğini seçtiğimde telefon saçmalamaya başlıyor. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra donuyor. Daha sonra "Whatsapp Durdu" hatası alıyorum ve "Telefondaki boş yer azalıyor" bildirimi geliyor. Kontrol ettiğimde Whatsapp'ın uygulama verisi 1,5GB oluyor, uygulamaya girince 10-15 saniye sonra bildirim kayboluyor ve veri boyutu normal seviyeye iniyor. Mesajlara ise hicbir şey olmuyor. Whatsapp Web açıkken tıkladığımda mesajlar Web'de kayboluyor, fakat telefon aynı şeyleri yapıyor. Sayfayı yenilediğimde mesajlar da geri geliyor. Gruplar hariç diğer mesajları silmek istemediğim için sohbet yedeklerini ve veritabanını da temizlemiyorum. Sorunun Turkcell T50 telefonumdan kaynaklandığını düşünüp başka telefonlarda da denedim. LG G2 (Android 4.4 ve 5), LG G4 (Android 5), Samsung Galaxy Note 3 (Android 5), Samsung Galaxy S4 Mini (Android 4.2 ve 4.4) ve Sony Xperia Z (Android 5 ve 5.1) cihazlarda da sonuç aynı. whatsapp.com'dan indirdiğim son sürüm apk'yı kullanıyorum. Whatsapp Destek Ekibine attığım e-postaya "Daha eski bir yedeğe geri yükleyin" şeklinde saçma bir cevap geldiği için buraya yazıyorum. Çözümü bilen var mı?

Apk yerine google playden uygulamanın son sürümünü edinin. Eğer olmaz ise sizi gruptan atmalarını isteyin.

Apk yerine google playden uygulamanın son sürümünü edinin. Eğer olmaz ise sizi gruptan atmalarını isteyin.
Ben de bu sorun eski sevgilimle olan konuşmalarımda oldu. 5 ay boyunca her gün konuşmuştuk şu an silemiyorum whatsapı silip tekrar yüklemek de istemiyorum diğer konuşmalarım gidecek diye uygulamayi Google play den indirdim son sürüm ne yapabilirim bi an önce yardım eder misiniz (yeni sevgilim mesajları gormeden önce)

Bu problem bende de var çıktığım bir grubun konuşmalarını silemiyorum silmeye çalıştığımda bir süre bekliyor ve whatsapp kapanıyor ardından telefon belleğindeki yer azalıyor.

Whatsapp yedeklerini tamamen silip programı yeniden kurmayı denediniz mi ?

Not: Şu an tek çözüm olarak uygulamanın verilerini temizleyip sohbet yedeğini geri yüklememek sanırım. Yedekleri yüklemeyince o sorunlu konuşma da geri gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı