WhatsApp ''.... güvenlik kodu değişti.'' bildirimi

akmuse

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Arkadaşıma bizim sohbetimizde benim için ''..... kişisinin güvenlik kodu değişti.'' bildirimi geldi. Neden böyle bir şey olur diye internette araştırayım dedim. Uçtan-uça şifreleme özelliğiyle alakalı bir şey olduğunu öğrendim. Açıklamada bu bildirimin gelmesi için WhatsApp uygulamasının silinip tekrar yüklenmesi gerektiği söylenmiş ya da yeni bir telefona geçildiğinde bu geliyormuş. Fakat ben ne telefon değiştim ne de WhatsAppı silip tekrar yükledim. Sizce bu neden olmuş olabilir? Acaba WhatsApp güvenlik için otomatik bir şekilde belli bir aralıkta değiştiği bir şey mi? Bu durum herhangi bir güvenlik problemiyle karşı karşıya olduğum anlamına gelir mi?

Yazı arkadaşıma geldi. Yani arkadaşıma benim için geldi. Ben ise telefon değişmedim veya whatsappı silmedim.

Anladım beyler sağolun. Endişem güvenlik problemi olması.
Edit: O bildirimi gören arkadaşımda ne numara değişmiş ne de whatsappı silip yüklemiş.

Acaba be olabilir? WhatsApp olunca işkillendim açıkcası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mail olarak değil. Yeni bir konuşma açıldığında böyle konuşmanın içinde sarı renkli ''konuşmalarınız uçtan uça şifreleniyor...'' gibisinden bir yazı olur ya, aynı o sarı kutuda ''.... kişisinin güvenlik kodu değişti.'' yazısı geldi arkadaşıma. Konuşmanın içinde olan bir yazı. Mail veya SMS gibi bir şey değildi. Çift taraflı doğrulamadan kastın İki adımlı doğrulama galiba. O açık değil. Ek olarak bu yazı arkadaşıma geldiğinde WhatsApp uygulaması güncel değildi. Hemen güncelledim.

Sonuçta biri girmeye çalışsa SMS ile kod gelecek yanlış bilmiyorsam iki aşamalı doğrulamada aynı işlev. Okuduğuma göre şu an whatsapp bende açıkken başkasında açık olamaz herhalde. İki faktörlü doğrulama da kodu kaybedersem bir daha zor erişebiliyorum galiba whatsappıma telefon değişikliğinde ya da sil yükle işleminde

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı