WhatsApp iOS ile Android Farklılıkları

pompacibasi

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Bugün bir konu aklıma takıldı. iOS işletim sisteminde mesajları yanıtlarken -Sağa doğru çek ve yanıtla- özelliği varken Android işletim sisteminde -Basılı tut ve yanıtla butonuna bas- şeklinde yanıtlanıyor. Bu durum çok can sıkıcı ve zahmetli. Bunun için bir çözüm var mı? Ya da WhatsApp bu durumu fark edip olayı düzeltir mi dersiniz ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki de o özelliği Android için uyarlamaya çalışıyorlardır hala. Android'e de gelebilir bence yani.

İşletim sistemlerinin bildirimleri işleme yapılarının farklı olmasından kaynaklanıyor. Çözülebilecek bir yapıda değil maalesef.

Ek olarak (Android 7.0'dan öncesi için) bildirimdeki mesaja sadece yanıtla tuşuna basarak cevap verebiliyorsunuz, basılı tutmanızı gerektiren bir şey yok. (Android 7.0 ve sonrası için) Veya gelen bildirimin direk altındaki mesaj yazma yerine tıklayıp yazmak istediğinizi yazıp göndere tıklamanız yeterli.

İşletim sistemlerinin bildirimleri işleme yapılarının farklı olmasından kaynaklanıyor. Çözülebilecek bir yapıda değil maalesef.

Ek olarak (Android 7.0'dan öncesi için) bildirimdeki mesaja sadece yanıtla tuşuna basarak cevap verebiliyorsunuz, basılı tutmanızı gerektiren bir şey yok. (Android 7.0 ve sonrası için) Veya gelen bildirimin direk altındaki mesaj yazma yerine tıklayıp yazmak istediğinizi yazıp göndere tıklamanız yeterli.
İşte bu üzdü :( Android'e de gelmesini beklerdim.

Android 7.0 öncesi için örnek:
How-to-get-WhatsApp-quick-reply-on-Android-Guide.jpg

Android 7.0 ve sonrası için örnek:
in_line_notifications_android_n.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı