WhatsApp sohbetinde 24 saat sonra kaybolacak ibaresi neden olur?

anasadre

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar WhatsApp'ta konuşmada süreli mesaj aktif olmamasına rağmen karşıdan gelen mesajın yanında bir ünlem oluşuyor ve bu mesaj 24 saat sonra kaybolacak yazıyor. Bu neden kaynaklı bir şey ve nasıl düzelir?

Hocam karşı taraf ayarlardan açmış.
karşı taraf ayarlardan açtığında bu ayarın o sohbette etkili olması gerekmiyor muydu yani karşı tarafın profil resminin üzerinde saat işareti olması lazım diye biliyorum. sadece yazdığı mesajın yanında ünlem işaretinde "bu mesaj 24 saat sonra kaybolacak." yazıyor.

Karşı tarafın açıktır kısaca yazıştığınız mesajlar 24 saat sonra kaybolacak korkacak bir şey yok.

Bu kaybolma karşılıklı olarak mı olacak yoksa sadece karşı tarafın attıkları mı kaybolacak? Süreli sohbet mesajı olsa saat işareti çıkması lazım diye biliyorum fakat sadece mesajın yanında ünlem çıkıyor ve bu mesaj 24 saat sonra kaybolacak yazıyor. Kafam karıştı. Ayrıca tek taraflı bir kaybolma özelliği yok diye biliyorum süreli mesajlarda karşılıklı kayboluyordu.

Bu kaybolma karşılıklı olarak mı olacak yoksa sadece karşı tarafın attıkları mı kaybolacak? Süreli sohbet mesajı olsa saat işareti çıkması lazım diye biliyorum fakat sadece mesajın yanında ünlem çıkıyor ve bu mesaj 24 saat sonra kaybolacak yazıyor. Kafam karıştı. Ayrıca tek taraflı bir kaybolma özelliği yok diye biliyorum süreli mesajlarda karşılıklı kayboluyordu.

Karşılıklı kayboluyor.

Karşılıklı kayboluyor.

Ama dediğim gibi süreli mesaj olduğuna dair üstte bir bildirge yok ve karşı tarafın profilinin yanında saat işareti de yok kafam karıştı bu durumdan. Önceden varsayılan olarak süreli mesajlar aktifti fakat yakın bir vakitte bu özelliği kapattım ve eskide kalan süreli mesajlı sohbetlerimin çoğundan da bu özelliği kaldırdım. Mesaj gelen kişi ile biraz uzun zaman önce kapatmışım özelliği ve tekrar açan olmamış sadece bu ibare var. :(

Bu yazıdan tam dediğim sorunun çözümünü bulamadım ama teşekkür ederim.

Ama dediğim gibi süreli mesaj olduğuna dair üstte bir bildirge yok ve karşı tarafın profilinin yanında saat işareti de yok kafam karıştı bu durumdan. Önceden varsayılan olarak süreli mesajlar aktifti fakat yakın bir vakitte bu özelliği kapattım ve eskide kalan süreli mesajlı sohbetlerimin çoğundan da bu özelliği kaldırdım. Mesaj gelen kişi ile biraz uzun zaman önce kapatmışım özelliği ve tekrar açan olmamış sadece bu ibare var. :(

Bu yazıdan tam dediğim sorunun çözümünü bulamadım ama teşekkür ederim.

Boş verin fazla bir sorun teşkil etmiyor zaten takmayın.

Boş verin fazla bir sorun teşkil etmiyor zaten takmayın.

Teşekkür ederim. Karşı taraf benimle olan konuşmalarını silip mesaj atmış orada benim varsayılanım kapalı olmasına rağmen 24 saat sonra silinecek şekilde yazıyormuş fakat sonrasında mesaj attığında bu özellik iki taraf da ellememesine rağmen devre dışı olmuş. Sanırım bu yüzden bana bu ünlem işareti geldi fakat bende özellik etkin değil varsayılan olarak, niye böyle demiş olabilir?

Geri
Yukarı