WhatsApp üzerinden gelen linke basılırsa ne olur?

289120

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar anneme WhatsApp üzerinden +233 ile başlayan bir numara olması lazım bir tane link atmış. Anneme bastın mı? Diye sordum hatırlamıyorum diyor bastıysa olabilecek durumlar ne?
Linkin vt sonucunu veya direk linki at diyen arkadaşlar için adamın mesajında link gözükmüyor URL adresine git diye mavi bir buton var oradan linki nasıl alırım bilmiyorum.
@Dutchman

Arkadaşlar anneme WhatsApp üzerinden +233 ile başlayan bir numara olması lazım bir tane link atmış. Anneme bastın mı? Diye sordum hatırlamıyorum diyor bastıysa olabilecek durumlar ne?
Linkin vt sonucunu veya direk linki at diyen arkadaşlar için adamın mesajında link gözükmüyor URL adresine git diye mavi bir buton var oradan linki nasıl alırım bilmiyorum.
@Dutchman

Mavi butona basılı tutup bağlantı adresini kopyala deyince linki kopyalaması lazım, denemediyseniz bir deneyin isterseniz.

Dosya Ekleri

• IMG-20220622-WA0001.jpg
    IMG-20220622-WA0001.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 144
Yüksek ihtimalle mesajdaki URL sahte, mesaj içeriği de değiştirilmiş gönderen tarafından. Tarayıcıda kamera ve mikrofona erişim verilip verilmediğine bakın, verilmediyse sorun yok. Mesaj zaten bağırıyor dolandıracak adam arıyorum diye.

Yok, ayarlardan kritik izinleri kontrol edin yeter.

Dediğim gibi Chrome'deki kritik site ayarlarını engelledim. Şimdi Kaspersky ile tarama yapacağım bir de VirusTotal Mobile diye bir uygulama var telefondaki uygulamaların hepsini VirusTotal'e gönderip rapor veriyor ona bakacağım.

Geri
Yukarı