WhatsApp üzerinden resim ile backdoor gönderilebilir mi?

66Osman66

Decapat
Daha fazla  
Bi tane şahıs yazılim vb. Seylerle uğraşıyor. Exploit backdoor vs bunun icinde Kali Linux metasploit vb. yazılımlar kullaniyor galiba. İlk basta link atti SMS ile girmedim engelledim. Sonra Phone ID falan falan gonderdi 10 SMS arka arkaya yine tınlamadım. Zaten o gunde telefonu formatlayacaktım performans falan iste fabrika verilerine sifirladim. Hem de ne olur ne olmaz diye onlem olsun diye fabrika verilerine sıfırladım yedekle ve sıfırla bölümünden telefonumu sıfırladıktan sonra birkaç gün sonra bana WhatsApp uzerinden bir foto gonderdi. Şahıs indir butonuna tikladim WhatsApp uzerinden ama açmadım çünkü foto içinede yerleştiriliyormuş. Exploit backdoor artık her ne zıkımsa başka bir arkadaşada APK falan kurdurmus onun cihazina erismis. Hatta tam kamerasını falan açacakken arkadas APK'yi silmiş her neyse bende diyorum ki benim telefonda ne APK kurulu ne bir şey. Menü de yok ayarlar>uygulama sekmesindede hic yabancı uygulama yok. Tam virüs taramasida yaptirdim malwarebyte Kaspersky ESET vs mobil uygulamalardan hiçbir virus vs bulamadi. Aceba diyorum ki APK falan kurmadanda sirf resim ile onun icindeki kodlanmış virüs ile Android telefonum Galaxy Note 8 cihazima erişebilir mi? Sisteme sızabilir mi bu exploit backdoor vs ile? Olaya hakim arkadaşlardan yardim rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
WhatsApp fotosuna backdoor yerleştirdiğini söylüyorsa lamerdir. Aldırış etmeyiniz ve engelleyip geçiniz.

Henüz öyle bir yöntem yok biri resim gönderirken resim önce WhatsApp sunucusuna gider orada boyutu küçültülürken resmin içindeki zararlı kodlar temizlenir. Sonra sana boyutu küçük temiz hali gelir. Resimden zararlı bulaşabilir ama böyle bulaşamaz. Ama link felan olsaydı kesinlikle tıklamayın, indirmeyin veya başka dosyalar gönderirse açmayın.

Ama eğer oynanmış WhatsApp veya eski sürüm kullanıyorsanız dikkatli olunuz bazı sürümlerde bazı açıklar var. Her daim son sürüm kullanın.

O şahsı da madem biliyorsunuz engelleyin gitsin kendi kumunda oynasın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı