Whatsapp ve Messenger üzerinden görüntülü aramada sesin gitmemesi

theckar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Telefonum Lenovo K5 Note 32 GB. Son 1 haftadır telefonumda Whatsapp ve Mesenger üzerinden görüntülü aradığımda sesim karşıya gitmiyor. Aynı şekilde Whatsapp ve Mesenger üzerinden sesli arama yaptığımda sesim net gidiyor fakat hoparlöre aldığımda sesim gitmiyor. Yani telefon bu iki uygulama üzerinde hoparlör mikrofonu çalışmıyor. Normal aramada sesim hoparlöre alınca net gidiyor. Denediğim yöntemler:
1) Whatsapp ön belleğini sildim. Ve yeniden kurdum.
2) Telefonu açtım kapadım.
3) Uygulama ayarlarından izinleri kontrol ettim mikrofon izni açıktı.
4) Sesimi kaydettim net geliyor.
5) Telefon güncellemelerini kontrol ettim.
Son çare telefonu sıfırlamayı düşünüyorum neden böyle bir şey yapar bir fikriniz var mı?
Sonuç: Telefonu servise gönderdim. Mikrofonu değiştirip gönderdiler. Test etmeden göndermişler cihaz halen arızalı geldi. Bir daha gönderdim ana kartı değiştirmişler geldi şu an sorun yok.

Son düzenleme:
Merhaba, Telefonum Lenovo K5 Note 32 GB. Son 1 haftadır telefonumda Whatsapp ve Mesenger üzerinden görüntülü aradığımda sesim karşıya gitmiyor. Aynı şekilde Whatsapp ve Mesenger üzerinden sesli arama yaptığımda sesim net gidiyor fakat hoparlöre aldığımda sesim gitmiyor. Yani telefon bu iki uygulama üzerinde hoparlör mikrofonu çalışmıyor. Normal aramada sesim hoparlöre alınca net gidiyor. Denediğim yöntemler:
1) Whatsapp ön belleğini sildim. Ve yeniden kurdum.
2) Telefonu açtım kapadım.
3) Uygulama ayarlarından izinleri kontrol ettim mikrofon izni açıktı.
4) Sesimi kaydettim net geliyor.
5) Telefon güncellemelerini kontrol ettim.
Son çare telefonu sıfırlamayı düşünüyorum neden böyle bir şey yapar bir fikriniz var mı?
Sonuç: Telefonu servise gönderdim. Mikrofonu değiştirip gönderdiler. Test etmeden göndermişler cihaz halen arızalı geldi. Bir daha gönderdim ana kartı değiştirmişler geldi şu an sorun yok.
Telefonundan Ayarlar- uygulama izinleri kısmına gel. Yazılımına göre değişir, Mikrofon izinleri kısmına veya bahsettiğin uygulamayı bulup Mikrofon izni kısmını aktif iken pasif yapıp sonra tekrar aktif edin(kapa-aç). Değişiklik olmaz ise mecburi reset atmak gerekiyor

Merhaba, benim tabletimdeki bütün uygulamalarda ses gitmiyor ama ben onların sesini duyuyorum kulaklık taktım zaman sesim net gidiyor.

Geri
Yukarı