Çözüldü WhatsApp yedeği manuel olarak nasıl yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ai.Wxby

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524848434
Merhaba ahali,

Dün yeni telefonumu teslim aldım. Bütün kurulumları yaptım ve en sonunda WhatsApp'ı yükleme kısmına geldi. Onu da yükleyip her şeyi hallettim derken, eski telefonumdaki WhatsApp yedeğinin uzun bir süre önce alındığını fark ettim. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü zira çok kıymetli mesajlarım da vardı. Daha sonrasında eski telefonumdan yedekleme işlemini yaptım ama nafile. Ne yaptıysam yeni telefonuma aktaramadım. Bunun üstüne çaresizce denemeler yaparken hesabımı sil seçeneğine tıkladım. Belki bir umut hesaptan çıkış yapar da tekrar girdiğimde sorar diye. Bu sefer de bütün mesajlarım silindi. Eskiler dahi gitti. Eski telefonumdaysa her şey yerli yerinde. Bütün mesajlar duruyor ama nasıl taşıyacağımı bilmiyorum. Çok defa silip tekrar yüklemeyi ve Google Play gibi platformlardan çıkış yapıp girmeyi denedim ama hiç işe yaramadı. Numaramı her girdiğimde ya yedek bulamadı ya da sohbetleri silinmiş halde bıraktı. Eski telefonumda ~800 MB veri var, görebiliyorum. Sırf bunun yüzünden yeni telefonuma tam olarak geçemiyorum. Ne yapmalıyım? Eski mesajlarımı geri getirmek benim için çok önemli. Hepsi olmasa bile 1-2 kişininkiler de yeter.

Çözüm
Eski telefonum da, yeni telefonum da Android hocam. Birisi Samsung Galaxy J7, diğeri de Samsung Galaxy A52.
Tamamdır.

Şimdi eski telefonunuzdan play store'a girip RS Dosya Yöneticisini indirin. Ki işimiz daha kolay olsun.
İndirdikten sonra WhatsApp klasörüne girin. Orada databases klasörü var. Girin ona ve içindeki tüm dosyaları silin.

Ardından WhatsApp'a girin. Mesajları yedekleyin. Yedekleme bittikten sonra az önce bahsettiğim databases klasörünün içinde yedek dosyası oluşacaktır. Bu dosyayı yeni telefona atın bir şekilde.

Şimdi yeni telefona geçelim. Orada WhatsApp uygulamasına giriş yapılmamış olsun. İsterseniz WhatsApp uygulamasının verilerini silip devam edin.

Gelelim işlemimize. Eski telefondan yeni telefona attığımız yedek dosyasını WhatsApp klasörünün içinde databases klasörüne atıyoruz. Eğer WhatsApp klasörünün içinde databases klasörü yoksa kendiniz aynı isimle bir klasör oluşturabilirsiniz. Daha sonra WhatsApp'tan ilgili numara ile giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yedek bulundu diyip geri yükleme yapalım mı? tarzında bir soru soracaktır. Evet diyip devam edersiniz.
Eski telefonunuzda şu an WhatsApp üzerinde mesajlar okunabilir ve erişilebilir durumda mı?

Eski telefonunuzda şu an WhatsApp üzerinde mesajlar okunabilir ve erişilebilir durumda mı?
Evet hocam. Hatta eski telefonumdan bilgisayarımdaki WhatsApp'a bağlanabiliyorum. Her ikisini de kullanarak aylar öncesindeki mesajlara gidebiliyorum. Her şey yerinde.

Evet hocam. Hatta eski telefonumdan bilgisayarımdaki WhatsApp'a bağlanabiliyorum. Her ikisini de kullanarak aylar öncesindeki mesajlara gidebiliyorum. Her şey yerinde.

Güzel. Yeni telefonunuz Android mi iOS mu? Bahsedeceğim yöntem Android'den Android'e işe yarıyor.

Eski telefonum da, yeni telefonum da Android hocam. Birisi Samsung Galaxy J7, diğeri de Samsung Galaxy A52.
Tamamdır.

Şimdi eski telefonunuzdan play store'a girip RS Dosya Yöneticisini indirin. Ki işimiz daha kolay olsun.
İndirdikten sonra WhatsApp klasörüne girin. Orada databases klasörü var. Girin ona ve içindeki tüm dosyaları silin.

Ardından WhatsApp'a girin. Mesajları yedekleyin. Yedekleme bittikten sonra az önce bahsettiğim databases klasörünün içinde yedek dosyası oluşacaktır. Bu dosyayı yeni telefona atın bir şekilde.

Şimdi yeni telefona geçelim. Orada WhatsApp uygulamasına giriş yapılmamış olsun. İsterseniz WhatsApp uygulamasının verilerini silip devam edin.

Gelelim işlemimize. Eski telefondan yeni telefona attığımız yedek dosyasını WhatsApp klasörünün içinde databases klasörüne atıyoruz. Eğer WhatsApp klasörünün içinde databases klasörü yoksa kendiniz aynı isimle bir klasör oluşturabilirsiniz. Daha sonra WhatsApp'tan ilgili numara ile giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yedek bulundu diyip geri yükleme yapalım mı? tarzında bir soru soracaktır. Evet diyip devam edersiniz.

Çözüm
Tamamdır.

Hocam selamlar tekrardan,

WhatsApp tarafında 24 saatlik blokem varmış. Blok kalkınca deneyip geri döneceğim. Şimdiden ilginiz için çok teşekkürler. Sonucu mutlaka yazacağım.

Hocam selamlar tekrardan,

WhatsApp tarafında 24 saatlik blokem varmış. Blok kalkınca deneyip geri döneceğim. Şimdiden ilginiz için çok teşekkürler. Sonucu mutlaka yazacağım.

WhatsApp'ta beni ara seçeneğini kullandınız mı?

WhatsApp'ta beni ara seçeneğini kullandınız mı?
Kullandırtmıyor hocam. Kendi başıma uğraşıyorken epey tekrarladım sanırım. :)
Tamamdır.

24 saat sonrasından merhabalar hocam. Blok kaldırıldı ve WhatsApp'a girer girmez yedek bulundu dedi. Hemen kurulumları yaptı ve yedeklerimin hepsi düzgünce geri geldi. Çok ama çok teşekkürler hocam. Sağ olun, var olun.
wp.jpgwp2.jpg

Son düzenleme:
24 saat sonrasından merhabalar hocam. Blok kaldırıldı ve WhatsApp'a girer girmez yedek bulundu dedi. Hemen kurulumları yaptı ve yedeklerimin hepsi düzgünce geri geldi. Çok a

Çözülmesine sevindim hocam. Hayırlı olsun. 🙂

Geri
Yukarı