WhatsApp yedeklemesini farklı bir Google hesabına aktarma

Daha fazla  
Merhaba,

Zamanında aile bireylerinden biriyle ortaklaşa Gmail kullanıyorduk. Çok aktif kullanmadığı ve kendim iPhone kullandığım için problem olmuyordu. Ancak şu anda iki hesabı ayırmaya çalışıyorum. WhatsApp'da bu sorunlardan bir tanesi. Google fotoğraflar üzerindeki yedeklemeyi bir şekilde hallettim. Ancak telefonu sıfırladıktan sonra farklı bir Gmail hesabı girdiğimde WhatsApp yedeklemesini nasıl geri alacağım? Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Zamanında aile bireylerinden biriyle ortaklaşa Gmail kullanıyorduk. Çok aktif kullanmadığı ve kendim iPhone kullandığım için problem olmuyordu. Ancak şu anda iki hesabı ayırmaya çalışıyorum. WhatsApp'da bu sorunlardan bir tanesi. Google fotoğraflar üzerindeki yedeklemeyi bir şekilde hallettim. Ancak telefonu sıfırladıktan sonra farklı bir Gmail hesabı girdiğimde WhatsApp yedeklemesini nasıl geri alacağım? Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

Şöyle yapabilirsiniz sanırım;

Önce eski gmail hesabı ile yedekleri restore edersiniz sonra o gmail hesabını yedeklemeden kaldırıp yeni gmail hesabınızı girersiniz ve yedeklemeleri yeni yere yaparsınız.

Eskisini silmek için de drive.google.com'a eski hesap ile girip backups - yedek kısmından whatsapp yedeğini silersiniz :)

Whatsapp gmail ile çalışmıyor diye biliyorum, eğer yedeklemişseniz ( whatsapp ı ) telefon numaranızı girince açılcaktır.

Whatsapp, yedeklemeyi Google üzerinden yapmaktadır. Whatsapp'ın kendine ait bir bulut depolama servisi yok. O yüzden iPhonelarda İcloud üzerinden, Android telefonlarda Google Drive üzerinden yapmakta. Buradaki sorunum kendime ait Google Drive'ı nasıl yönlendirebilirimdi ve çözdüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı