Whatsapp'a Alışveriş Sepeti Geliyor!

Sadece mesajlaşma uygulaması olmaktan öteye geçmek için çalışmalarına devam eden Whatsapp, özellikle işletmelerle müşteri arasındaki bağı güçlendirmek için alışveriş sepeti eklentisini sunmaya hazırlanıyor. Peki nedir bu alışveriş sepetinin detayları yakından bakalım.

Whatsapp'a Alışveriş Sepeti Geliyor!.jpeg

Bilindiği üzere Whatsapp'da işletmelere özel "işletme hesabı" sunuluyor. Müşteriler bu sayede ürün veya hizmet alacağı firmalarla direkt iletişime geçebiliyorlar. Bu özelliğin yanına satıcı ve tüketicilerin tam da işine yarayacak bir eklenti geliyor. Alışveriş sepeti. İşletmeler Whatsapp'a müşterilerine sundukları ürünleri katalog haline getirip ekleyecek, müşteriler ise istedikleri ürünleri alışveriş sepetine ekleyip bu sepetteki ürünleri gerektiğinde işletmelerle paylaşabilecek. Bahsedilen yeniliğin bugünden itibaren bölge bölge kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Alışveriş sepeti geldiğine göre insanın aklına ödemeyi de Whatsapp üzerinden yapabilecek mi? sorusu geliyor. Şu aşamada maalesef Whatsapp'da bu özellik yok ama deneme aşamasında olduğu biliniyor. Alışveriş sepeti sisteminin gelmesi aslında Whatsapp'da ödeme yapabilme ve para gönderebilme dönemenin başlayacağı sinyalini de vermekte. Kim bilir ilerleyen yıllarda belki bu da olur.

Son düzenleme:
Dostum eline sağlık, her zaman ki gibi güzel bir yazı olmuş.

Bence editör olabilirsin. Sosyal'de oldukça aktifsin, paylaşımların değer görüyor.

Acaba özelden konuşabileceğimiz bir mecra var mı?

Dostum eline sağlık, her zaman ki gibi güzel bir yazı olmuş.

Bence editör olabilirsin. Sosyal'de oldukça aktifsin, paylaşımların değer görüyor.

Acaba özelden konuşabileceğimiz bir mecra var mı?
Teşekkür ederim. Editörlük ciddi manada zaman ve düzen istiyor ben sadece boş vakitlerimde yazabiliyorum. O yüzden pek istenileni veremem gibi. :)

Teşekkür ederim. Editörlük ciddi manada zaman ve düzen istiyor ben sadece boş vakitlerimde yazabiliyorum. O yüzden pek istenileni veremem gibi. :)
Rica ederim. Yine de deneyebilirsiniz hocam. Discord linki aşağıda:
Join the Seaser Media Discord Server!
Orada Samet arkadaşımız var. Müracaat ederseniz size yardımcı olacaktır.

Gerçekten yazılarınız ilgi görüyor. Artık bunu daha profesyonel bir şekilde işe dönüştürebilir hatta maddî kazanç dahi elde edebilirsiniz.

Günde bir tane yazı yazıyoruz. Diğer detayları da gelirseniz konuşabiliriz.

Fakat bir takım sıkıntılar çıkabilir.
Örneğin; İnsanlar trollemek için birkaç cihazdan merhaba 1 (ürün) alabilirmiyim? Diyip ondan sonra spam atmaya başlayabilir. nNrmalde bu pek rastlanmıyor fakat yinede bir olasılık

Sadece mesajlaşma uygulaması olmaktan öteye geçmek için çalışmalarına devam eden WhatsApp, özellikle işletmelerle müşteri arasındaki bağı güçlendirmek için alışveriş sepeti eklentisini sunmaya hazırlanıyor. Peki nedir bu alışveriş sepetinin detayları yakından bakalım.

Eki Görüntüle 775018

Bilindiği üzere WhatsApp'da işletmelere özel "işletme hesabı" sunuluyor. Müşteriler bu sayede ürün veya hizmet alacağı firmalarla direkt iletişime geçebiliyorlar. Bu özelliğin yanına satıcı ve tüketicilerin tam da işine yarayacak bir eklenti geliyor. alışveriş sepeti. İşletmeler WhatsApp'a müşterilerine sundukları ürünleri katalog haline getirip ekleyecek, müşteriler ise istedikleri ürünleri alışveriş sepetine ekleyip bu sepetteki ürünleri gerektiğinde işletmelerle paylaşabilecek. Bahsedilen yeniliğin bugünden itibaren bölge bölge kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Alışveriş sepeti geldiğine göre insanın aklına ödemeyi de WhatsApp üzerinden yapabilecek mi? Sorusu geliyor. Şu aşamada maalesef WhatsApp'da bu özellik yok ama deneme aşamasında olduğu biliniyor. Alışveriş sepeti sisteminin gelmesi aslında WhatsApp'da ödeme yapabilme ve para gönderebilme dönemenin başlayacağı sinyalini de vermekte. Kim bilir ilerleyen yıllarda belki bu da olur.

3 yıl oldu hala gelmedi ve gelemez. Boyle saçma bir özelliğin whatsallta yeri yok.

Geri
Yukarı