WhatsApp'ı bırakıp Signal kullanır mısınız?

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
26
Daha fazla  
Çevrenizi hiçbir şekilde umursamadan verilerinizi toplayıp satan WhatsApp'ı bırakır mısınız ?
Ben çevremdeki insanlar WhatsApp kullanıyor deyip bırakmamazlık yapmayacağım gibi. Silmeyi düşünüyorum.

WP günümüzde artık bir araç değil ihtiyaç olarak görülüyor, mesajlaşma deyince aklımıza hemen WP geliyor. Çamaşır suyu derken aklımıza Domestos gelmesi gibi bir şey oldu artık bir markayı ürünleştirdik. İnsanlar bu alışkanlığını kolay kolay bırakmaz. Uzun süredir WP'den daha çok özelliği olduğu için Telegram kullanıyorum ve etrafımdakileri de buna teşvik etmeye çalışıyorum ama nafile.

WP günümüzde artık bir araç değil ihtiyaç olarak görülüyor, mesajlaşma deyince aklımıza hemen WP geliyor. Çamaşır suyu derken aklımıza Domestos gelmesi gibi bir şey oldu artık bir markayı ürünleştirdik. İnsanlar bu alışkanlığını kolay kolay bırakmaz. Uzun süredir WP'den daha çok özelliği olduğu için Telegram kullanıyorum ve etrafımdakileri de buna teşvik etmeye çalışıyorum ama nafile.
Cif gibi Jeep gibi. Hocamın dediğine katılıyorum. Artık araç değil ihtiyaç oldu.

Bana WhatsApp'dan geçen Papara hesabı için bu Bitcoin çeviren biri yazdı dolandırıcı küfür edip engelledim telefon numaramı nereden bulmuş hiçbir fikrim yok.

Signal bildiğim kadarıyla tam oturmuş bir uygulama değil. Belki bu veri satma işini Signal'de yapıyordur. Ama bunu nereden bileceksiniz? Meta şirketi yakalandığından dolayı açık oldu. Zaten internet üzerinde kimlik numarasından tut oturduğun yere kadar olan bilgiler bile internette 13 yaşındaki çocukların ellerindeyken, bana göre WhatsApp kullanıp verilerin satılmasından pek bir şey olmaz.

Çevrenizi hiçbir şekilde umursamadan verilerinizi toplayıp satan WhatsApp'ı bırakır mısınız ?
Ben çevremdeki insanlar WhatsApp kullanıyor deyip bırakmamazlık yapmayacağım gibi. Silmeyi düşünüyorum.
Mertcan'ın dediği gibi telegram daha iyi fakat , telegram kullanan pek tanıdık olmadığı için telegram pek kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı