WhatsApp'ın yeni sözleşmesi hakkında

Haklısınız ama ben yapabileceklerinin en fazla bilgilerimizi satıp, önümüze ona göre reklam çıkartabileceklerini düşünüyorum.

Bu durumda insanın aklında soru işareti kalıyor. Sizin de dediğiniz gibi, zaten bilgilerimizi gayri resmi olarak kullanıyorlar. Yani bunu çok rahat yapıyorlar, o hâlde neden bu sözleşmeyi yayınladılar?

Bu durumda insanın aklında soru işareti kalıyor. Sizin de dediğiniz gibi, zaten bilgilerimizi gayri resmi olarak kullanıyorlar. Yani bunu çok rahat yapıyorlar, o hâlde neden bu sözleşmeyi yayınladılar?
2020'nin sonlarında(tam zamanı hatırlamıyorum, yanlışsa kusura bakmayın) Zuckerberg Amerika'da mahkemeye verildi. Facebook'ta insanların verilerini izinsiz kullanıyor diye. Bunu da bir daha böyle bir şey olmasın diye yayınladılar

2020'nin sonlarında(tam zamanı hatırlamıyorum, yanlışsa kusura bakmayın) zuckerberg Amerika'da mahkemeye verildi. Facebook'ta insanların verilerini izinsiz kullanıyor diye. Bunu da bir daha böyle bir şey olmasın diye yayınladılar.

Haklısınız. Açıkçası bunu bilmiyordum, yalan yok. Yinede ben şahsen kullanmayı düşünmüyorum. Benim kızdığım nokta bu değil. Zaten bütün bilgilerimiz, kullandığımız uygulamalarda, birileri tarafından biliniyor. Her şeyimiz ortada zaten. Ama bunların yaptığı şey, insan haklarını hiçe saymak. Biliyorlar ki insanlar koyun gibi. İlk başlarda herkes itiraz edecek. Birkaç hafta sonra yine kullanmaya başlayacaklar. Halimize mi üzüleyim. Yoksa bunların bu girişimine mi bilmiyorum :)

Haklısınız. Açıkçası bunu bilmiyordum, yalan yok. Yinede ben şahsen kullanmayı düşünmüyorum. Benim kızdığım nokta bu değil. Zaten bütün bilgilerimiz, kullandığımız uygulamalarda, birileri tarafından biliniyor. Her şeyimiz ortada zaten. Ama bunların yaptığı şey, insan haklarını hiçe saymak. Biliyorlar ki insanlar koyun gibi. İlk başlarda herkes itiraz edecek. Birkaç hafta sonra yine kullanmaya başlayacaklar. Halimize mi üzüleyim. Yoksa bunların bu girişimine mi bilmiyorum :)
Haklısınız.

Facebook başka bir masif anti-tröst davası ile boğuşuyor, yakında bu Update'in bir anlamı kalmayabilir, Facebook'a U.S'te Monopoly davası açıldı, Instagram, Whatsapp gibi şirketlerini elden çıkarmaya / rakiplerine satmaya zorlanıyor, bu davalardan zafer ile ayrılamazsa Facebook zaten verilerin tek bir merkezde toplanması gibi bir şey söz konusu olmayacak.

Geri
Yukarı