WhatsApp'ta konuşmayı başka birisiyle paylaşmak suç mu?

Hocam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İfrit - Zebani
Birisiyle (kim olduğu önemli değil) yaptığım bir konuşma var. Bu konuşmanın 1-2 cümlelik kısmının ekran görüntüsünü alıp başka birisine göndersem suç işlemiş sayılır mıyım? Özel hayatın gizliliği aklıma geldi ama bu kişi bana mesaj atarken "hiç kimseyle paylaşamazsın yazdıklarımı" gibi bir şey söylemedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Paylaşırsam bu kişi bana dava gibi bir şey açabilir mi?

Birisiyle (kim olduğu önemli değil) yaptığım bir konuşma var. Bu konuşmanın 1-2 cümlelik kısmının ekran görüntüsünü alıp başka birisine göndersem suç işlemiş sayılır mıyım? Özel hayatın gizliliği aklıma geldi ama bu kişi bana mesaj atarken "hiç kimseyle paylaşamazsın yazdıklarımı" gibi bir şey söylemedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Paylaşırsam bu kişi bana dava gibi bir şey açabilir mi?

Açabilir, kanun var daha ne olsun.

Açık açık konuştuğun kişinin izni varsa sorun çıkmaz. Paylaştığın kişi bunu ikinizin arasından çıkarmadığı sürece de sorun çıkmaz. Ama izinsiz paylaşıp bir de kişinin kulağına giderse olay özel hayatın gizliliğine geliyor.

Bu mesajı paylaşabilir miyim diye sorun cevabını alırsınız.

Sana dava açacak kadar kötü bir arkadaşın mı var :)
Herkes ekran görüntüsünü habaley paylaşıyor, sosyal medya hesaplarında yayınlıyor ama bence hoş bir şey değil ;)

Olayı açıklamaya karar verdim.
Bir kız bana cinsel içerikle mesajlar gönderdi ben de babasının numarasını buldum bu mesajları babasına atmak istiyorum.

Kanunu tam olarak bilmiyorum ama bence suç olmamalı, eğer istemiyorsa paylaşılmasını yazmamalıydı değil mi?
Whatsapp yazışmaları sadece ikiniz arasında geçen konuşmalardır. Eğer bu konuşmalarda özel bir olay geçiyorsa ceza alman muhtemel. Bu yazışmaları sen paylaşırsan başka biriyle ona değil sana yaptırım uygulanır ne derse desin.

Geri
Yukarı