WhatsApp'tan +91 ile başlayan numaradan link gelmesi

kytrialol

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 620 / Intel T4500 / Intel GMA 4500M / 4 GB Ram
Arkadaşlar sabah bana +91 ile baslayan numaradan mesaj geldi. İş alımı için ve altta " WhatsApp'me " yazılı mesaj yazıyordu mavi renkli. Ve aşağıdaki linke tiklayarak iletişime geçebilirsiniz yazıyordu. Ben de yanlislikla tikladim bir şey olmadi. Acaba ne linki bu korkuyorum elim titriyor. Bir şey olmaz degil mi?

Hiçbir şey olmaz. Yeni nesil dolandırıcılık yöntemi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sabah bana +91 ile baslayan numaradan mesaj geldi. İş alımı için ve altta " WhatsApp'me " yazılı mesaj yazıyordu mavi renkli. Ve aşağıdaki linke tiklayarak iletişime geçebilirsiniz yazıyordu. Ben de yanlislikla tikladim bir şey olmadi. Acaba ne linki bu korkuyorum elim titriyor. Bir şey olmaz degil mi?

Kanka engelle bence ve WhatsApp ön belleğini silebilirsin ve Google çerezlerini temizle.

Hiçbir şey olmaz. Yeni nesil dolandırıcılık yöntemi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Link atmisti ama tikladim bisi olmaz mi?

Linke tiklayip herhangi bir bilgi doldurmadiysan, sifre kullanci adi, kredi karti vs vs cok buyuk bir risk yok
Zaten tikladim bir sey gelmedi ekrana.

Link atmisti ama tikladim bisi olmaz mi?
Herhangi bir APK dosyası indirip kurmadıysanız, kredi kartı adres bilgisi vb. şeyler girmediyseniz birşey olmaz. Ben bu tarz linkler bana geldiğinde hep tıklar, sitelerini incelerim. Rahat olabilirsiniz.

Herhangi bir APK dosyası indirip kurmadıysanız, kredi kartı adres bilgisi vb. şeyler girmediyseniz birşey olmaz. Ben bu tarz linkler bana geldiğinde hep tıklar, sitelerini incelerim. Rahat olabilirsiniz.
Tamam cok teşekkür ederim. Dediğim gibi site falan açılmadı.

Herhangi bir APK dosyası indirip kurmadıysanız, kredi kartı adres bilgisi vb. şeyler girmediyseniz bir şey olmaz. Ben bu tarz linkler bana geldiğinde hep tıklar, sitelerini incelerim. Rahat olabilirsiniz.

Biraz farklı konu ama bana Steam hesabıma link gelmişti bir arkadaştan ona da başka yerden virüs girmiş sanırım tıkladım incelemek amaçlı kullanıcı adı ve şifre istedi bende çıktım bilgi girmedim ama hesabım üzerinden başkalarına o mesajdan göndermeye başladı VPN ve gizli mod kullanmıştım neyse ki artık erişemiyorlar ama böyle linklere girmemekte yarar var bakarsanız da sanal PC üzerinden bakın derim.

Biraz farklı konu ama bana Steam hesabıma link gelmişti bir arkadaştan ona da başka yerden virüs girmiş sanırım tıkladım incelemek amaçlı kullanıcı adı ve şifre istedi bende çıktım bilgi girmedim ama hesabım üzerinden başkalarına o mesajdan göndermeye başladı VPN ve gizli mod kullanmıştım neyse ki artık erişemiyorlar ama böyle linklere girmemekte yarar var bakarsanız da sanal PC üzerinden bakın derim.
Sizin sorununuz linke girmekten değilde virüs yemişsiniz gibi duruyor. Website üzerinden PC erişimi izin vermeden imkansız. Bu zamana kadar bu tarz bir sürü siteye girdim. O zamanlar 2FA'yı bile aktif kullanmıyordum. Yakın zamanda aktif ettim. Şuana kadar hiç hesap çaldırmadım. Bence sizde farklı bir durum var.

Yeni konular

Geri
Yukarı